"Zlatý volant" získal Tomáš Enge, "Zlatá řídítka" Karel Abrahám...

16.02.2011 09:07

Tomáš Enge nasbíral v pořadí 35. ročníku “Zlatého volantu“ nejvíce hlasů od motoristických novinářů v kategorii okruhových jezdců. Jediný český pilot, který startoval v závodě F1, se stal vítězem ankety pojedenácté. Pomohlo mu k tomu čtvrté místo ve světovém šampionátu vozů FIA GT1 (Grand Turismo), překonal tak formulové jezdce Jana Charouze a Josefa Krále. V další kategorii automobilové soutěže a maratony zvítězil Jan Kopecký. Díky loňskému titulu vícemistra v šampionátu IRC předčil Martina Prokopa, jinak účastníka MS. Mezi vrchaři dominoval ostřílený Otakar Krámský. Nejlepším autokrosařem se stal Ondřej Musil a motokárám kraloval Patrik Hájek. V anketě o nejlepšího motocyklistu „Zlatá řídítka“ vyhrál poprvé silniční jezdec Karel “Abaja” Abrahám. Za loni desátým mužem MOTO GP v kategorii Moto2 (vítězem GP Valencie), který pojede letošní sezonu v nejprestižnější kubatuře MotoGP s motocyklem Ducati, skončili freestylový kouzelník Libor "Mouka“ Podmol a plochodrážní jezdec Aleš Dryml.

Posádka vozu Aston Martin týmu Young Driver pro seriál GT1(2010) - D.Turner & Tomáš Enge (foto: BPA)

Vítěz GP kategorie Moto2 ve Valencii Karel "Abaja" Abrahám (foto: Cardion AB Motoracing)