ZLATÝ VOLANT za rok 2019: Prokop, Novotná, Enge i Agostini (AUDIO)..!

11.02.2020 08:49

Motoristická anketa Zlatý volant má své vítěze za loňskou sezonu. Nejvíce bodů od poroty a fanoušků obdržel soutěžní jezdec Martin Prokop. V těsném závěsu za sebou nechal loňského vítěze a držitele již jedenácti trofejí Jana Kopeckého. Prokop získal ocenění poprvé v roce 2014.

Nejlepší ženou motorsportu byla zvolena Gabriela Novotná. Cenu Elišky Junkové dostala bajkerka, která loni jela a úspěšně dokončila Rallye Dakar v kategorii motocyklů.

Zlatá řídítka pro nejlepšího motocyklového jezdce si odnesl Filip Salač, dnes už jediný závodník v MS silničních motocyklů. Za ním zůstal jeho kolega ze seriálu Mistrovství světa Jakub Kornfeil, který nedávno ohlásil konec kariéry. Teprve 18letý Salač, jenž si v kategorii Moto3 v loňském roce vyjezdil 32 bodů a celkově 23. místo si bohužel trofej nemohl převzít osobně. Ze španělské Valencie poslal alespoň video: “Vítězství v anketě pro mě moc znamená a vždycky jsem ji toužil vyhrát. Všem děkuji za podporu,” vzkázal Filip.

O vítězích všech sportovních kategorií rozhodla bezmála třicetičlenná porota složená z motoristických novinářů. Fanoušci, kteří měli možnost hlasovat na internetu, tvořili třetinový názor. Mimochodem jich bylo přibližně 50 tisíc. Porota měla k dispozici dvě třetiny hlasů.

Podstatnou novinkou 43. ročníku bylo otevření Síně slávy pro závodníky, kteří za svou kariéru získali 12 a více Zlatých volantů. Takový je v tuhle chvíli pouze jeden. Do nově vzniklé Síně slávy českého motorsportu byl uveden někdejší pilot F1 a nedávný host Motomagazínu Tomáš Enge (na snímku výše vpravo).

Cenu za celoživotní přínos motorsportu převzala italská motocyklová legenda Giacomo Agostini (foto výše) a aktivní pilot týmu Haas F1 Romain Grosjean (na snímku níže vlevo) se stal osobností roku. Přikládám kompletní výsledky ankety a přeji hezký den. Jirka Hyner