WRC TURECKÁ RALLYE 2019: Úvodní shakedown ovládl Meeke na Toyotě, po druhé erzetě vede Latvala..!

13.09.2019 08:44

Světový rallye šampionát pokračuje na turecké šotolině dalším podnikem. Britský pilot Kris Meeke tady předvedl skvělou jízdu a jasně zvítězil. Druhý Andreas Mikkelsen ztratil na továrního jezdce Toyoty přesně sekundu. Třetí Neuville byl pomalejší o 1.2 sekundy, oba jedou s vozy Hyundai i20.

Současný lídr průběžného pořadí Ott Tänak byl v horkém počasí s teplotami kolem 30 stupňů čtvrtý. Teemu Suninen se rozhodl pro tvrdou směs pneumatik Michelin a vyneslo ho to na pátou pozici, když byl o 2.2 vteřiny pomalejší než Meeke.

Mistr světa Sébastien Ogier s Citroënem C3 zakončil úvodní speciálku Asparan jako šestý. Esapeka Lapi chytil defekt zadní pneumatiky a zajel nakonec osmý čas.

O co nejlepší umístění letos v Turecku bojuje i naše vítězná posádka WRC2 z loňského roku Jan Kopecký a Pavel Dresler. Po dvou erzetách figuruje na jedenáctém místě a je nejrychlejším vozem ve své kategorii. Na čele je Latvala před Mikkelsenem a Lappim. Tänak je aktuálně pátý. Jirka Hyner