WRC Švédská rallye 2020: Úvodní shakedown i powerstage vyhrál Rovanperä, celkově vítězí Evans na Toyotě..!

16.02.2020 14:58

Mladý Fin a ještě loni tovární jezdec Škody Motorsport zajel na shakedownu nejrychlejší čas a o 3.5 sekundy porazil ikonu WRC Francouze Sébastiena Ogiera v neobvykle mírných švédských podmínkách. Erzetu dlouhou 1.9 kilometru opanoval absolutně tým Toyota Gazoo Racing, třetí totiž skončil o jednu desetinu pomalejší Brit Elfyn Evans.

Huyndai "zachraňoval" čtvrtý Craig Breen se speciálem i20 Coupé. Jeho týmový kolega Ott Tänak byl v úvodu dalšího podniku světového seriálu opatrnější. Po nebezpečné nehodě na Rallye Monte Carlo zajel sedmý čas. Vedoucí muž seriálu Thierry Neuville skončil osmý.

Oba piloty M-Sportu Teemu Suninena a Esapekku Lappiho připravily o lepší čas hodiny s rychlou rotací. Suninenův Ford Fiesta to odnesl i povrchovým poškozením karoserie. Níže se můžeme podívat na výsledky včerejšího shakedownu. Jirka Hyner

Toyota Yaris

3min 57.7sec

Aktualizováno:

Britský pilot Elfyn Evans dnes odpoledne ve Švédsku zvítězil dominantním způsobem. Poprvé ve své jezdecké kariéře navíc kraluje i světovému šampionátu. Se svou Toyotou Yaris ovládl čtyřdenní zimní boj od začátku do konce, když vyhrál o téměř 13 sekund.

Mistr světa Ott Tänak skončil s vozem Hyundai i20 Coupé na druhém místě, zatímco jeho "dospívající" seriálový kolega Kalle Rovanperä porazil šestinásobného mistra světa Sébastiena Ogiera, aby získal třetí příčku v dalším Yarisu.

Mladíček Rovanperä vyhrál nedělní živou TV Wolf Power Stage a vybojoval pět bonusových bodů. Thierry Neuville byl druhý se čtyřmi body, přičemž Ogier získal tři za třetí příčku. Tänak na čtvrtém místě si ze Švédska odváží dva prémiové body. Esapekka Lappi s Ford Fiestou si na pátém místě zajistil bod. Šampionát WRC pokračuje 12. - 15. března Rallye Mexico. Jirka Hyner

Zdroj a foto: wrc.com