WRC RALLYE CHILE 2019: Úvodní shakedown ovládl Mikkelsen na voze Hyundai..!

10.05.2019 13:30

Norský pilot Andreas Mikkelsen (foto níže) vyhrál čtvrteční speciálku při premiéře WRC v Chile. Jihoamerická země se stala 32. místem, kde se koná mistrovství světa FIA v rallye. V šampionátu je prvním nováčkem od roku 2010.

Tovární jezdci Toyoty Ott Tänak (snímek níže) a Jari-Matti Latvala pak obsadili zbývající dvě pódiová místa. Thierry Neuville se zde po vítězství na Korsice a v Argentině uchází o třetí vítězství v řadě. Na úvod skončil se svým vozem Hyundai i20 na čtvrtém místě.

Déšť přivítal první soutěžní vozy. Zablácené silnice však poté začaly osychat a situace pro posádky se postupně zlepšovala. Mistr světa Sébastien Ogier zajel s Citroënem C3 sedmý čas. V dalším podniku MS startuje rovněž legenda rallye Sébastien Loeb. Na shakedownu mu patřilo se speciálem Hyundai i20 osmé místo. Jirka Hyner