WRC Rally Italy Sardinia 2022: Belgičan Neuville s vozem Hyundai i20 N ovládl shakedown, aktuálně vede Evans na Toyotě, jedou Prokop i Cais (VIDEO)..!

03.06.2022 08:50

Při svém třetím a posledním průjezdu testem Olmedo o délce 3.53 km si jezdec továrního týmu Hyundai Motorsport zapsal nejlepší referenční čas. Neuville v kokpitu vozu i20 N Rally1 zajel o 0.3 sekundy před Esapekkou Lappim z Toyota Gazoo Racing, který absolvuje s hybridním pohonem svůj debut na šotolině. Lappiho týmový kolega Elfyn Evans doplnil vedoucí trio.

V prašných podmínkách je na Sardinii horko klíčovým slovem. Teploty během čtyřdenního podniku se vyšplhají až na 35 stupňů Celsia. "Myslím, že bude horko," vtipkoval Neuville. "To je určitě slovo, které budeme tento víkend určitě hodně používat," dodal nejrychlejší muž úvodního testu.

Jezdec Fordu M-Sport Pierre-Louis Loubet byl nejvýše umístěným mužem se speciálem Puma a po třech průjezdech zaostával za Evansem o 1.1 sekundy. Rovanperä jako lídr šampionátu začal úvodní etapu jako první. Suché podmínky znamenají, že bude vymetat štěrk z jízdní dráhy, aby dalším posádkám zanechal více přilnavosti a rychlejší silnice.

 

Poř.

Jezdec

Speciál

Čas

1.

Thierry NEUVILLE

Hyundai i20 N

2min 15.4sec

2.

Esapekka LAPPI

Toyota GR Yaris

+0.3sec

3.

Elfyn EVANS

Toyota GR Yaris

+0.5sec

4.

Pierre-Louis LOUBET

Ford Puma

+1.6sec

5.

Kalle ROVANPERÄ

Toyota GR Yaris

+1.8sec

6

Craig BREEN

Ford Puma

+2.0sec

7.

Gus GREENSMITH

Ford Puma

+2.3sec

8.

Takamoto KATSUTA

Toyota GR Yaris 

+2.6sec

9.

Adrien FOURMAUX

Ford Puma

+2.7sec

10.

Dani SORDO

Hyundai i20 N

+3.8sec

 

Aktuálně je na čele Evans před Tänakem a Loubetem (foto níže). Naši Martin Prokop a Erik Cais jsou na 27. a 28. místě (oba Ford Fiesta MkII). Podívejte se na video z úvodní speciálky. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: wrc.com