WRC FINLAND Arctic RALLYE 2021: Druhý podnik světového šampionátu dnes startuje v Rovaniemi, české barvy bude hájit MARTIN PROKOP na Fordu Fiesta..!

26.02.2021 11:21

Po úvodní soutěži v Monte Carlu se MS v rallye přesunulo do Laponska s centrem v Rovaniemi. Deset etap zahrnuje celkem 251.08 kilometrů. V nedělní televizní Power Stage mohou jezdci navíc získat bonusové body.

Po dnešním brzkém odpoledním startu soutěže následuje dvojitý průjezd místem Sarriojärvi. Jde o nejdelší rychlostní zkoušku v délce 31.05 km s typickou finskou "horskou dráhou" a místy zrádnými úzkými silnicemi. Speciály zde atakují rychlost 200 km v hodině.

Britský pilot Elfyn Evans loni dominoval Švédské rallye od startu až do cíle. Jsem zvědav, jak se mu bude dařit letos ve Finsku. Arctic Rallye s centrem ve finském Rovaniemi je totiž nejnovějším přírůstkem v kalendáři FIA Mistrovství světa. Předsoutěžní čas si Elfyn užíval na saních.

Stejně jako Evans i vedoucí muž seriálu a jeho týmový kolega z Toyota Gazoo Racing Ogier včera věřili, že přestane sněžit. Výše vidíme vpravo Seba, vlevo stojí Ott Tanak.

Naše barvy bude hájit v Laponsku Martin Prokop s Ford Fiestou od M-Sport. Po letošním Dakaru to pro něj bude pořádná změna, pojede po zasněžených, místy ledovatých silnicích mezi hromadami sněhu.

Na dnešním startu uvidíme i dvě norské posádky Škody Fabia EVO2 v kategorii WRC2, jež pojedou s podporou Škody Motorsport. V prvním voze je to Andreas Mikkelsen/Ola Fløene, ve druhém Eyvind Brynildsen/Veronica Engan. Oba speciály z týmu Toksport WRT. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: wrc.com a Martin Prokop