VYSOKÉ tarify mobilních operátorů v ČESKU..!

29.11.2016 14:19

Podle zprávy Evropské komise o cenách za mobilní služby 2016 jsou v České republice až o 60 procent vyšší ve srovnání s průměrem zemí EU. Společně s Řeckem, Maltou, Bulharskem a Maďarskem se řadíme mezi nejdražší země celé Evropské unie!

dTest porovnal ceny tzv. neomezených tarifů. „Výsledky průzkumu české spotřebitele rozhodně nepotěší. Situaci lze v zásadě shrnout tak, že v jiných zemích se za stejné služby platí poloviční částky, nebo za své peníze dostanete nesrovnatelně lepší služby. Třeba v Rakousku nabízí jeden z operátorů v rámci neomezeného tarifu kromě volání a SMS i jedenáctkrát větší objem dat než u nás, a navíc můžete posílat neomezené množství SMS zpráv v zemích EU a USA. To vše za méně než polovinu české ceny,“ konstatuje Lukáš Zelený, vedoucí právního oddělení dTestu.

Všichni velcí čeští mobilní operátoři nabízejí v rámci neomezených tarifů volání a SMS do všech sítí v ČR společně s datovým balíčkem ve výši 1.5 GB za jednotnou cenu 749 Kč měsíčně. Průzkum dTestu mimo jiné ukázal, že nižší ceny v zahraničí nejsou jen dílem odlišných operátorů, kteří v České republice nepůsobí. Největší společnosti nabízejí v jiných zemích nejen podstatně levnější tarify, ale poskytují v jejich rámci i mnohem větší objem služeb! „Například u našich polských sousedů pořídíte u T-Mobile neomezený tarif s datovým balíčkem ve výši 5 GB za pohádkovou cenu 305 Kč měsíčně. Ostatní čeští operátoři na polském území nepůsobí, což zřejmě není vůbec na škodu, neboť u Orange pořídíte stejný objem služeb dokonce za cenu 244 Kč měsíčně a v prvních 6 měsících nebudete platit vůbec,“ uvádí Zelený.

  Zdroj a foto: dTest a newspress