Výroba nového modelu Škoda v Kvasinách potvrzena...

14.03.2014 15:13

Předseda vlády České republiky Bohuslav Sobotka dnes navštívil centrálu koncernu Volkswagen ve Wolfsburgu. Přitom se premiér setkal mimo jiné s předsedou představenstva koncernu Volkswagen Martinem Winterkornem a předsedou představenstva společnosti Škoda Auto Winfriedem Vahlandem. Na programu jednání byla mimo jiné úspěšná spolupráce mezi společnostmi Volkswagen AG a Škoda Auto. Téměř 23 let je naše Škoda součástí největšího evropského automobilového koncernu. Vstup Volkswagenu v dubnu 1991 inicioval razantní vzestup naší automobilky do pozice úspěšné mezinárodní značky.

Dnes bylo potvrzeno, že ve východočeském závodě v Kvasinách bude vznikat další, nový model značky. Konkrétně půjde o SUV, tedy většího sourozence úspěšné Škody Yeti.

 

"Rozhodnutí o výrobě nového modelu upevní pozici Kvasin. Budoucnost tohoto závodu společnosti Škoda Auto, stejně jako závodů v Mladé Boleslavi a Vrchlabí, je tak dlouhodobě zajištěna," říká Winfried Vahland. Na snímku níže vidíme jeden z čerstvým modelů, jenž navazuje na sportovní úspěchy značky - Škodu Yeti Monte Carlo.

 

 __________________________________________________________________________________

 Zdroj a foto: Škoda Auto