Vymazlený FB MONDIAL HPS 300 uvidíme na Motosalonu 2018 v Brně..!

09.02.2018 11:16

Už loni jsme v rozhovoru s Pepou Sršněm obdivovali stopětadvacítku s konstatováním, že Italové mašiny prostě umí. Od F.B. Mondial teď následuje novinka, respektive silnější třístovka.

Základem stroje s vymazleným designem je čtyřtaktní jednoválcový "vodník" DOHC 249 ccm, který disponuje výkonem 25 koní a točivým momentem 22 Nm při 7000 ot./min. Spolupracuje se šestistupňovou převodovkou.

Vpředu je upside down vidlice a 18palcové kolo, vzadu potom sedmnáctka. Do nádrže dáte 9 litrů Naturalu. Oproti menší kubatuře narostla hmotnost třístovky HPS o pět kilo na celkových 135 kg.

Znovuobnovená italská značka F.B. Mondial byla založena v roce 1948 bratry Boselliovými (zkratka písmen FB znamená Fratelli Boselli - bratři Boselliové). S maloobjemovými stroji zanechali významnou stopu na závodních okruzích. Prakticky fungovali do roku 1979. Až před třemi lety výrobu obnovil potomek zakladatelů Giuseppe Boselli a majitel firmy dovážející tchajwanské motorky Cesare Galli. Neokoukanou mašinu budeme moci s Pepou obdivovat na Motosalonu v Brně od 8. do 11. března. Jirka Hyner

_______________________________________________________________________

 Zdroj a foto: FB Mondial