VW TRANSPORTER T7 2021 plug-in hybrid: První informace i náhled (VIDEO)..!

26.06.2020 13:45

Německá automobilka už od zimních měsíců pilně testuje nový plug-in hybridní Transporter. Špionážní snímky naznačují, že se model posunul k platformě MQB. Všechny současné PHEV společnosti jsou založeny právě na ni. Je nepravděpodobné, že by Volkswagen kvůli vysokým nákladům vyvinul zcela nový podvozek pro uložení technologie v oblíbeném LUV.

Nový hybridní Volkswagen tak získá pohonnou jednotku z modelu Golf Mk8 PHEV. Tento systém zahrnuje přeplňovaný benzinový agregát 1.4 litru, elektromotor a lithium-iontovou baterii pro ukládání energie. Maximální kombinovaný výkon hybridní jednotky činí 242 koní s točivým momentem 400 Nm.

Zbytek nabídky Transporteru budou tvořit známé čtyřválcové diesely počínaje přeplňovaným dvoulitrem, jenž používají SUV Tiguan nebo Škoda Kodiaq. Stejně jako u modelu T6.1 bude patrně i novinka nabízena s pohonem předních nebo čtyř kol 4Motion.

Volkswagen také rozšířil palubní desku a čelní sklo a zredukované jsou A sloupky ve snaze zlepšit viditelnost řidiče a pustit do kabiny více světla. Obrázky prozrazují mírně zaoblenější hrany, zatímco styl přední masky napodobuje spíše vzhled nového Golfu. Sdílí rovněž podobnou mřížku chladiče, tvar nárazníků a design LED světlometů.

Uvnitř můžeme očekávat řadu technologických vylepšení jako u "osmičkového" Golfu, jenž získal digitální přístrojový kluster a nový 10palcový infotainment spolu s řadou obvyklých asistentů řidiče včetně protikolizního brzdění, tempomatu nebo systému monitorování mrtvého bodu. Tak by mohl vypadat Transporter T7 podle Autoya.Info. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Auto Express