VW GOLF Mk8 Variant 2021: Nová generace je větší a modernější (VIDEO)..!

11.09.2020 15:12

Koncem roku se dostane po již uvedeném hatchbacku do prodeje také nejnovější verze Variant, tedy kombi.

Hned v úvodu musím říct, že auto značně povyrostlo. Na délku měří 4.633 mm (+350 mm) díky prodlouženému rozvoru o 66 milimetrů.

Výsledkem je objem zavazadlového prostoru 611 litrů a 1.642 litrů se sklopenými zadními sedadly. I tak je to o 50 litrů méně než u nové Škody Octavia kombi.

Kabina kopíruje vlastnosti menšího hatchbacku a na první pohled je tu méně fyzických tlačítek než dříve. Ovládací prvky vytápění a ventilace najdeme v dotykové liště pod displejem infotainmentu. Plně digitální přístrojový panel je standardem celé řady modelu Golf.

Nabídka motorizací pravděpodobně začne benzinovým tříválcem 1.0 l o výkonu 109 koní. Benzinový čtyřválec 1.5 TSI bude k dispozici hned v několika výkonech včetně 48V Mild-hybridní verze. Paletu motorů doplní diesel 2.0 TDI patrně s výkony 113 k a 148 koní.

Verze kombíku obohatí rovněž R-Line a vrátí se pravděpodobně i rychlý Golf R Variant. Potvrzen je outdoorový Golf Alltrack. Půjde o vůz s pohonem všech kol 4Motion, zvýšenou světlou výšku a plastovým obložením blatníků i nárazníků. V závislosti na specifikaci bude Alltrack schopen táhnout až dvě tuny.

Ve Velké Británii se začne novinka prodávat závěrem roku a podobné to bude asi také ve zbytku Evropy. Informace o dostupnosti na českém trhu a cenách zatím nemám v redakci k dispozici. Přikládám prezentaci modelu Golf Variant 2021 na videu. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Auto Express a Newspress