VW GOLF GTI 2.0 TSI 2021: 242 koní je prý málo (2X VIDEO)..!

18.05.2020 08:35

Osmá generace německé sportovní ikony dostala pod kapotu dvoulitrový turbo motor 2.0-litru s přímým vstřikováním EA888 evo4 TSI® o výkonu 242 koní, jenž disponuje maximálním točivým momentem 370 Nm.

Jednotka TSI je přitom spojena se standardní manuální šestistupňovou převodovkou nebo volitelnou sedmistupňovou "dvouspojkou" DSG®. Elektronicky omezená nejvyšší rychlost činí v obou případech 250 km v hodině.

Ve srovnání se svým předchůdcem je karoserie modelu Golf GTI nižší, delší a dynamičtější. Koeficient odporu vzduchu klesl u vozu z 0.3 na 0.275 Cd. Aerodynamiku vylepšila optimalizovaná vnější zrcátka, střešní spoiler i další podvozkové díly a rafinované detaily.

Velmi efektně vypadá digitální kokpit s řadou inovativních funkcí včetně hotspotu. A jako by všechna ta nádhera nestačila. Nejúspěšnější "hothatch" světa dostane další výkon navíc. Má se jednat o provedení GTI TCR, jež získá jednotku využívanou pro okruhové speciály. Ovšem 296 koní má i sesterský Leon Cupra. Paparazzi už přistihli testovací jezdce Volkswagenu na Nordschleife.

Okruhovými závody inspirovaná verze tu byla i u končící generace a vše nasvědčuje tomu, že osmičkové GTI bude rovněž vyladěno na "maximum."

Doplním, že aktuální generace získala specifikaci GTD, plug-in hybridní GTE i zmiňovanou GTI. Automobilka chystá oficiálně rovněž verzi "R 4Motion" s pohonem všech kol a výkonem přes 300 koní. Nejprve se podívejme na video nejnovějšího modelu VW Golf GTI a poté na Nordschleife. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress a Auto Express