Vršecký & Levett: Jedeme do Misana pro poháry...

18.05.2011 14:40

Již tento víkend se na okruhu v italském přímořském letovisku Misano uskuteční druhý podnik letošního šampionátu starého kontinentu v závodech tahačů. Mezi účastníky ME nebude pochopitelně chybět dvojice jezdců na Buggyrách David Vršecký - Chris Levett. Oba piloti věří ve světlé misanské zítřky.

První týden v květnu padlo rozhodnutí ohledně termínu testování. Ten byl stanoven na pondělí 16. května. Skutečnost, že něco málo přes čtyřiadvacet hodin po testování musí mechanici s oběma závodními speciály nabrat směr Misano, Davida Vršeckého ani v nejmenším neznepokojovala. "Do Mostu vezeme nové věci. Buď budou fungovat a na autě zůstanou. Nebo ne a na jejich vývoji se bude pracovat v dalším průběhu sezóny," vysvětlil. "Udělali jsme změny na nápravách, podvozku, brzdách i motoru. Počítám s tím, že zrychlíme." Den před začátkem testování dorazila z Anglie zpráva o neúčasti původně ohlášeného Chrise Levetta. "Máme jisté rodinné problémy, takže jsem musel zůstat doma. Jsme ale s Davidem v kontaktu, nepochybuji, že to zvládne i za mě," tvrdil britský jezdec. "Jenom si bude muset vzhledem k přece jen odlišným postavám upravit kabinu k obrazu svému.” “Všechny změny zafungovaly, jsem hodně spokojený s chováním podvozku i novou konfigurací motoru. Úspěšný boj o setiny pokračuje," nechal se David slyšet na konci testovacího dne. "S Chrisem jsme se dohodli, ještě večer si zavoláme. V úterý budeme dělat na změnách, další den jedeme do Misana.”

Přestože David (viz snímek) neřadí Misano do kategorie nejoblíbenějších okruhů, slavil na pobřeží Jadranu řadu úspěchů. Poprvé se radoval z vítězství v roce 2007, v následujících dvou letech triumf zopakoval. "V sezóně 2007 jsem v předposledním závodě porazil Antonia Albaceteho a pomohl Markusi Bosingerovi k titulu. O rok později jsem šel v Misanu do čela a už před sebe nikoho nepustil. V roce 2009 jsem v Misanu celkově vyhrál a přibrzdil Antonia v rozletu. Nakonec z toho byl taky titul," vzpomíná David. Ostatně, v Misanu vyhrál i loni, radost ze čtvrtého vítězství v řadě však trvala jen krátce. Následovala totiž penalizace za overspeed. "Když mi to přišli říct, nevěděl jsem, jestli se mám smát nebo brečet. Vadné měření tamní GPS je totiž notoricky známé. Snad jsem si loni vybral i letošní porci smůly." Misanské výsledky Chrise Levetta jsou přece jen o poznání skromnější. Nejlépe si vedl v sezóně 2009, kdy dojel v sobotním pohárovém závodě pátý. Tato skutečnost však Chrise rozhodně nedeprimuje. "Všechno je jednou poprvé. I vítězství v Misanu," říká britský pilot Buggyry.

Foto: buggyra.com