VOLVO XC20 a XC100: Chystá značka nové modely SUV..?

14.08.2019 08:29

Automobilka Volvo připravuje rozšíření svého sortimentu SUV. Půjde o menší model zařazený velikostně pod úspěšné XC40 a větší vlajkovou loď, jež by se řadila nad XC90. Švédská značka totiž zveřejnila čísla za první polovinu letošního roku. Zaznamenala prodej více než 340 tisíc vozidel, navzdory novým emisním normám a nižším maržím na klesajících trzích.

Šéf společnosti Volvo Håkan Samuelsson nyní přiznal, že značka může zvážit další řady vozů do svého portfólia. Umožní to sdílené náklady na vývoj. Volvo se nyní snaží zmenšit platformu CMA pro model, jenž bude pravděpodobně dlouhý čtyři metry, stejně jako je to u Audi Q2 nebo MINI Countryman. SUV bude patrně nabízeno pouze jako čistě elektrické auto, jak je vidět na exkluzivních snímcích (watermarked) zveřejněných britským Auto Expressem.

Logo pro menší SUV zůstává nejasné, ale automobilka téměř 20 let udržuje spící ochranné známky pro XC10, XC20 a XC30. Rovněž zaregistrovala XC50. Název, který by mohl být použit pro derivát buď XC40, nebo případně XC60.

Na horním okraji nabídky se pravděpodobně ukáže vlajková loď příští generace označená jako XC100. Má dorazit kolem roku 2022. Je to jednou z možností, protože firma vyvíjí i druhou generaci platformy pro větší vozy, nazvanou SPA2. Současná architektura podporuje všechny modely řady "60" a "90," ale není schopna podpořit větší vůz než stávající XC90. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Auto Express