Volkswagen TAROK Pick-up: Koncepční vůz pro AUTO SHOW 2019 v New Yorku (VIDEO)..!

16.04.2019 08:43

Německá značka představuje tento týden koncepční vůz Tarok. Ovšem na snímcích se můžeme přesvědčit, že už spíše než studii, připomíná předprodukční vůz.

Poprvé byl koncept vystaven na brazilském autosalonu v Sao Paulo. Ačkoli ještě nejsou známy plány na jeho další prodej v Americe a Evropě, patrně ještě letos se objeví na jihoamerickém trhu.

Auto je postaveno na platformě MQB a klíčem k jeho univerzálnosti je variabilní část nákladového prostoru.

Podlahová plocha může být rozšířena nejen otevřením zadních dveří, ale také použitím nově vyvinutého mechanismu pro sklopení spodní části zadního panelu kabiny.

Zadní panel je pak uzamčen zevnitř prostřednictvím elektrického systému. Těsnicí mechanismus zajišťuje optimální ochranu interiéru před vlhkostí.

Centrálním prvkem přístrojové desky je skleněný 9.2palcový informační systém a konfigurovatelný digitální kokpit Volkswagen. Dalším zajímavou vychytávkou je reproduktor ve středové konzole, který lze odstranit a připojit k kompatibilnímu smartphonu přes Bluetooth.

Designem se Tarok blíží ostatním SUV značky Volkswagen, jako je Atlas nebo a nový T-Cross. Srdcem vozu je benzinový čtyřválec 1.4 TSI s výkonem 147 koní.

Za řadicí pákou šestistupňového automatu se nachází ovladač systému 4Motion® Active Control, jenž slouží k řízení funkcí pohonu všech kol a souvisejících čtyř jízdních režimů. Pick-up obouvá 16palcová kola z hliníkové slitiny s pneumatikami o rozměru 235/70. Podívejme se na  video z brazilského Sao Paula . Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa