VOLKSWAGEN POLO 2022: Modernizovaný 5dv. hatcback nabídne litrový motor TSI s výkonem až 110 koní i nový infotainment (VIDEO)..!

13.09.2021 08:57

Aktualizovaný malý hatch a přímý konkurent Škody Fabia zahrne tři verze litrového tříválce TSI s výkony od 80 přes 95 až po 110 koní. Vedle toho obsahují výbavy Digital Cockpit a vylepšené inteligentní asistenční systémy včetně Travel Assist a Adaptive Cruise Control Refresh.

Polo je jedním z prvních modelů ve svém segmentu, který nabízí částečně automatizované řízení, dále LED světlomety, adaptivní tempomat i 8.0palcový digitální kokpit patřící k vylepšené výbavě Pola. K praktickým funkcím modernizovaného vozu patří dvě přední a dvě zadní USB i elektricky sklopná, nastavitelná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka.

Zastavím se u informačního a zábavního systému Ready 2 Discover. Vznikl na modulární infotainmentové matici třetí generace (MIB3) a proto přináší aplikaci App-Connect, která umí zrcadlit smartphon prostřednictvím centrální 8palcové dotykové obrazovky. Využívá buď připojení USB nebo přes Bluetooth. Navazuje na balíček výbavy odcházejícího modelu včetně inteligentních maticových světlometů LED IQ. Light. Nejnovější Polo zahrnuje varianty Life, Style a R-Line, které nabízejí sportovní duši i luxus.

Nejslabší motorizace TSI 80 má velmi nízký točivý moment 93 Nm a pracuje s 5st. manuálním pětikvaltem. Silnější TSI 95 koní již disponuje 175 Nm a vybírat můžeme mezi manuálním pětilvaltem a 7st. převodovkou DSG. Špičkový motor o výkonu 110 koní s točákem 200 Nm je k dispozici výhradně s převodovkou DSG a zatím bude před Polem GTI nejrychlejším modelem Polo. Sprint z nuly 100 km v hodině umí za 10.5 sekundy. Vysoce výkonné GTI dorazí později, tisková zpráva všek neuvádí kdy přesně.

Standardem pro Polo Style jsou také přední a zadní parkovací senzory, 16palcová litá kola "Palermo," 2-zónová klimatizace, vylepšený 10.25palcový displej palubní desky Digital Cockpit Pro stejně jako systém Discover Navigation.

Polo R-Line lze zvenčí identifikovat podle 16palcových litých kol "Valencia" a nárazníků vyrobených na míru s výrazným zadním designem, který má lištu se čtyřmi výfuky napodobující lichoběžníkový tvar. Uvnitř je model vybaven sportovním černým obložením střechy a pedály z nerezové oceli. Sportovní komfortní sedadla řidiče i spolujezdce využívají čalounění mikrofleecem "Karoso Artvelours." V Británii startuje modernizované VW Polo na částce 17.885 liber (cca 530.560 korun). Na informace k české ceně se musíte ptát u svých prodejců Volkswagen. Přikládám prezentaci Pola 2022 přímo z výrobní linky na videu. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress