Volkswagen PICK-UP TAROK Concept: Premiéra z Auto Show v Sao Paulo (VIDEO)..!

07.11.2018 08:40

Automobilka včera odhalila avantgardní koncept, jenž nevypadá vůbec špatně. Jde o pick-up s pohonem všech kol. Před produkcí v brazilském závodě německé značky dozná jen minimálních změn.

Vůz kombinuje stylistické prvky SUV s autentickým designem off-roadu a podle slov zástupců výrobce jde prakticky o "hotový" model.

Tisková zpráva zmiňuje čtyřdveřovou dvojitou kabinu, střešní díl inspirovaný panelem Targa a další novátorské funkce spojené s velkou variabilitou ložné plochy, kterou lze rozšířit díky sklopnému zadnímu panelu.

Pětimístný interiér představuje novou cestu v segmentu automobilů typu pick-up a to nejen díky digitálnímu designu palubky se skleněnými prvky.

Tarok je poháněn čtyřválcovým motorem 1.4 TSI o výkonu 150 koní, jenž může jezdit v Brazílii díky palivové jednotce TotalFlex jak na čistý etanol (E100), tak na benzin a etanol (E22).

Motorizace spolupracuje se 6stupňovým automatem a trvalým pohonem všech kol 4Motion. Vedle benzinové jednotky bude pod kapotou pracovat dvoulitrový turbodiesel o výkonu 150 koní. Zda se model dostane také k nám do Evropy zpráva nezmiňuje, ale je to pravděpodobné. Autosalon v Sao Paulo bude po novinářských dnech veřejnosti otevřen do 18. listopadu. Přikládám včerejší premiéru na videu. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa