Volkswagen PASSAT Edition 2022: Limitovanou edicí 1973 vozů končí výroba americké specifikace (VIDEO)..!

20.07.2021 08:59

V roce 2011 zahájil Volkswagen montáž sedanu Passat pro severoamerický trh ve svém montážním závodě Chattanooga. Model vozu z roku 2012 speciálně navržen pro USA byl větší než evropské provedení.

Od té doby se exportuje do různých částí světa, respektive do Kanady, Jižní Koreje a na trhy Středního východu. Včera ohlášenou omezenou edicí Volkswagen ukončí výrobu americké verze modelovým rokem 2022. Speciální Passat Limited Edition vzdá hold tomuto městu, ve kterém spolu s SUV Atlas a Atlas Cross Sport spustí automobilka v příštím roce produkci plně elektrického SUV ID.4.

Očekává se, že bude vyrobeno 1973 limitovaných vozů, aby se připomněl rok, kdy byl v Německu uveden na trh první Passat. Edice bude k dispozici ve čtyřech jedinečných barevných kombinacích, přičemž každá z nich bude vzdávat hold jednomu aspektu z minulosti automobilu.

Modely Aurora Red Metallic s interiérem Titan Black budou mít 411 kusů, což představuje původní výrobní kód vozu. Zelené metalické modely s interiérem Mauro Brown budou mít číslo 423 pro oblast Chattanooga, oblastní kód TN a modely Pure White s interiérem Mauro Brown budou mít 524 vyrobených jednotek, což znamená datum otevření amerického závodu 24. května 2011. K zaokrouhlení limitované série přispějí verze 615 Platinum Grey Metallic s interiérem Titan Black, což připomene šest generací importovaných Passatů.

Celá Limited Edition bude vybavena komfortními sportovními sedadly s perforovanými koženými sedacími plochami, sedadlem řidiče s pamětí, elektrickým sedadlem spolujezdce, vyhřívaná jsou nejen přední, ale i zadní sedadla. Infotainmentem Discover Media disponuje navigací, prémiovým zvukem Fender®, předními a zadními parkovacími čidly i světelným asistentem pro ovládání dálkových světel.

Standardem jsou 18palcová kola z hliníkové slitiny i černé kryty elektricky sklopných zrcátek s pamětí. Modely v limitované edici navíc získají LED světlomety s pokročilým systémem AFS a el. ovládaným víkem kufru Easy Open. Uvnitř budou Passaty opatřeny jedinečnými štítky připomínajícími již zmiňované milníky Passatu.

A cena? Limitovaná edice Volkswagen Passat 2022 začíná na částce 30.295 USD (necelých 660 tisíc korun) s možným příplatkovým lakem Aurora Red Metallic za dalších 395 $. Pro našince přichází v úvahu jedině individuální dovoz. Finální edici amerického Passatu si můžeme prohlédnout podrobněji na videu. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa