VOLKSWAGEN PASSAT 2019 pro březnovou Motor Show v Ženevě (VIDEO)..!

07.02.2019 08:53

Inovovaný vůz střední třídy má pro letošní rok tolik vylepšení a upgradů, že ho automobilka v podstatě nazývá novým modelem "Mk 8.5."

Upravený design, nejnovější technologie a výkonnější motory patří k aktualizacím včetně hybridní specifikace Passat GTE, která dokáže jezdit i v čistě elektrickém módu. A co je důležité, výrobce u něj slibuje nižší cenu.

Tisková zpráva zmiňuje řadu bezpečnostních technologií i nouzové řízení. Z příplatkových prvků stojí za zmínku hlavní LED světlomety. Ty mohou nabídnout výkon dálkových světel bez oslnění ostatních řidičů.

Stejně tak za příplatek bude nejnovější digitální přístrojový panel nebo možnost online navigace s připojením k internetu i příjmem internetového rádia. Některé smartphony Samsung mohou být použity jako klíč k odemknutí a nastartování vozu.

Inovace ale najdeme i pod kapotou, kde se mimo jiné ukáže nová benzinová motorizace TSI o výkonu 268 koní. Nabídku doplňují také ty slabší se 148 nebo 187 koňmi. Diesly zastoupí jednotky s výkonem v rozmezí 118 až 237 koní.

Plug-in hybridní systém GTE potom spojuje 1.4 TSI 148 koní s elektromotorem. Aktualizovaný model dostal větší baterii s kapacitou 13 kW. To znamená, že umožní až 56 kilometrů tichého provozu čistě na elektřinu.

Nabídka zahrnuje také Passat řady Alltrack. Vyznačuje se vyšší světlou výškou a plastovými lemy. K dispozici bude pouze s pohonem čtyř kol a automatickou převodovkou DSG. První vozy půjde objednat během června letošního roku. Nového Passata si můžeme prohlédnout na přiloženém videu. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress