Volkswagen JETTA GLI 2021: Vymazlený projekt oživuje ducha vzácné Jetty Mk4 Blue Lagoon (VIDEO)..!

24.02.2021 08:55

Značka představila první z několika koncepčních vozů pro letošní rok. Nejnovější upravená Jetta GLI oživuje ducha vzácného provedení Blue Lagoon GLI Mk4. Nabízela tehdy výkon, jenž se blížil Golfu GTI se všemi výhodami sedanu s velkým zavazadelníkem.

V případě Golfu šlo tehdy o speciální edici 1.500 vozů GTI 337 (2002). Unikátní vůz byl vybaven 18palcovými koly BBS RC, sedadly Recaro a body kitem Votex. Oslovil fanoušky značky a stal se inspirací pro novou generaci GLI.

V roce 2004 představil Volkswagen na americkém trhu Mk4 Jetta GLI. Konečně model Jetta byl navržen tak, aby poskytoval sportovní zážitek z jízdy s podobnou karoserií, koly i sedadly jako Golf GTI.

Jetta GLI byla tehdy postavena v barvě "Modrá laguna" a hned upoutala pozornost nadšenců. Nakonec byl však lak nahrazen nepříliš pohledným tmavším odstínem Jazz Blue.

Tým na nejnovějším projektu vedl Andres Valbuena, bývalý vedoucí produktové řady Volkswagen. Úpravy na autě provedl za něco málo přes měsíc. Začalo se s lakem, aby odstín co nejvíce odpovídal metalické barvě Blue Lagoon. Dodal víčko palivové nádrže z modelu GLI 2004 a odborníci poté "pročesali" modré odstíny dodavatelů vinylových fólií, dokud nenašli Orafol Midnight Blue Metallic.

Vinylová fólie je instalovaná na celém automobilu včetně boků karoserie i vnitřních částí dveří. Při jejich otevření je změna barvy stále viditelná, ovšem na radosti z odvedené práce to nikomu neubralo.

V kabině potom vidíme přední kožené sedačky Recaro Ergomed ES a hlavici řadicí páky ve tvaru golfového míčku společnosti Black Forest Industries.

Tým spolupracoval také s Air Design při instalaci vnějších bočních prahů a spoileru zadního víka kufru. Fifteen52 zase připravili instalaci předního spoileru Critical Aero Design.

AlphaParts namontovali 20palcová kola BBS CH-R obutá do pneumatik Continental® ExtremeContact Sport 235/35Z R20XL 90Y. Nainstalovali rovněž zavěšení kol od H&R Springs® Street Performance Coil Over, aby auto získalo sportovnější vzhled.

Nejnovější ikonická Jetta GLI patrně navodí úsměv na nejedné tváři fanouška či tunera německé značky. Projekt je vlastně poctou modelu Mk4. Všechny změny, styling, kola i sedačky Recaro jsou úžasné a barva vyniká zvláště na sluníčku, kde vypadá opravdu dokonale. Na videu se podívejte na porovnání Golfu GTI s Jettou GLI. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa