Volkswagen je v Americe úspěšný, Ford druhý...

14.07.2011 16:33

V nově zveřejněném americkém žebříčku kvality automobilů zvítězila německá automobilka Volkswagen. Na druhém místě se podle průzkumu společnosti Strategic Vision umístil americký Ford, přestože jeho vozy v červnovém průzkumu J. D. Power nedopadly nejlépe. Na snímku vidíme New Beetle nové generace, jehož prodej začne během podzimních měsíců letošního roku.

Značce Volkswagen pomohly nové modely Golf, Jetta a Tiguan. U modelu Jetta zákazníci hlásili více problémů, než byl průměr. V konečném součtu to nevadilo, protože byli s jeho nákupem celkově velmi spokojeni. Průzkum hodnotil spokojenost více než 37. 000 majitelů nových modelů aut za prvních devadesát dnů od samotné koupě. Na letošní brněnský Autosalon přivezl Hyundai vedle nového modelu i40 (nástupce Sonáty), také sedan nižší střední třídy Elantra další generace.

 

Na nelichotivém posledním místě mezi hodnocenými automobilkami skončil jihokorejský Hyundai, protože některé z modelů nebyly americkými zákazníky přijaty dobře, a ty nejnovější se do průzkumu nedostaly. Dobrého hodnocení doznal sedan Sonata, i když i s ním bylo více problémů než v běžném průměru. Strategic Vision zakládá svůj průzkum na celkové spokojenosti zákazníků. Ta je podle společnosti pro hodnocení důležitější než dílčí problémy, které se dají odstranit. Firma tím naráží na červnový průzkum J. D. Power and Associates, jenž kvůli zvýšenému počtu hlášených nedokonalostí srazila vozy Ford z loňské páté příčky na 23. místo, což bylo nejhorší umístění Fordu za poslední desetiletí. Ford byl v kritizován za nepohodlné ovládání autorádií a uživatelsky složité nové technologie. Inovovaný Ford Focus je v prodeji teprve krátce, ale v našem testu se s ním můžete blíže seznámit.

Foto: redakce