VOLKSWAGEN ID.4: Elektrické SUV bylo uvedeno ve světové premiéře (VIDEO)..!

24.09.2020 08:53

Plně elektrické sportovně užitkové vozidlo, o kterém jsem nedávno psal, bylo včera představeno formou digitální prezentace. Pojďme se podívat na jeho základní vlastnosti i čím technologicky vyniká.

Elektromotor je umístěný na zadní nápravě. S baterií o kapacitě až 77 kWh a výkonem 204 koní dokáže dojet za optimálních podmínek na jedno nabití až na vzdálenost 520 kilometrů. V rychlonabíjecí stanici doplníte veškerou potřebnou energii za přibližně 30 minut. Jinak je nabíjení otázkou dlouhých hodin.

Jednotka generuje 204 koní, což je dost na to, aby vůz zrychlil z 0 na 100 km v hodině za 8.5 sekundy a dosáhl maximální rychlosti 160 km/h. Model obouvá pneumatiky o rozměru 21 palců a díky silné přilnavosti zadních kol a světlé výšce si E-SUV vede velmi dobře také v mírném terénu.

Model ID.4 s délkou 4.58 metru využívá modulární architekturu elektrického pohonu (MEB) společnosti Volkswagen. V závislosti na poloze opěradla zadního sedadla se zavazadelník může pochlubit objemem od 543 do 1.575 litrů. Výbava vozu zahrnuje elektricky ovládané víko zavazadlového prostoru, střešní lišty i tažné zařízení.

Palubní technologie s infataintmentem jsou založeny na dvou displejích, z nichž ten centrální má úhlopříčku 12 palců a je vybaven dotykovou funkcí i "Hello ID" s přirozeným hlasovým ovládáním.

Navigační systém Discover Pro přináší online služby We Connect Start. Díky asistenčním systémům IQ.Drive je řízení příjemným zážitkem a to platí zejména s využitím Travel Assist a jeho aktuálními informacemi z dopravy. Software a hardware modelu ID.4 byly navrženy jako součást zcela nové architektury. Zákazníkům umožňuje po zakoupení auta stahovat aktualizace přímo do vozu. Na přání je k dispozici head-up displej s rozšířenou realitou.

Design Volkswagenu I.D4 je inspirován přírodou a zaručuje velmi dobrou aerodynamiku s koeficientem odporu 0.28. Již základní verze obsahuje světlomety, jež jsou téměř kompletně vybaveny diodami emitujícími denní světlo, stejně jako klastry koncových světel.

Z pohledu zákazníka nabízí elektrický model ID.4 prostor, flexibilitu a všechny výhody, jež lidé na SUV oceňují. Jedná se o nejoblíbenější segment vozidel v USA a Číně, protože nabízí dobrou úroveň viditelnosti, bezpečnosti a pohodlí. V Evropě a Německu jsou tržní podíly neustále na vzestupu a daří se zejména kompaktním modelům.

Mínusem novinky je zatím vysoká cena automobilu, omezená četnost rychlonabíjecích stanic a životnost samotných lithium-iontových baterií. Přikládám světovou premiéru na videu. Jirka Hyner

__________________________________________________________________

 Zdroj a foto: Newspressusa