VOLKSWAGEN GOLF: Osmá generace se ukáže až po FRANKFURT AUTO SHOW 2019..!

14.03.2019 08:48

Nejnovější generace modelu Volkswagen Golf interně označovaná Mk8 bude odhalena až po letošním autosalonu ve Frankfurtu.

Nejnovější špionážní snímky už ukazují auto s minimálním maskováním. Další Golf bude prvním vozem VW, jenž dostane mild hybridní technologii díky 48-voltového elektrického systému. Jak naznačují čerstvé fotky, vůz naroste také do délky a pochlubí se upraveným logem značky.

Nabídku benzinových a dieselových motorů zastoupí motorizace 1.5-litru. Zda se ukáže i dvoulitrový EcoDiesel, je zatím otázkou. Varianty GTI a R budou patrně těžit z výkonu od 250 do 350 koní. K dispozici bude rovněž plug-in hybridní GTE. Elektromobil e-Golf už nahradí první model z rodiny I.D.

Podle Josta Capita, šéfa divize Volkswagen R, nebude verze elektrifikovaná. „Nechceme jít s výkonem hybridů do extrémů. Ty musí být především cenově dostupné a mít ekologické zdůvodnění. Plug-in hybrid není stvořen pro výkon,“ v rozhovoru to uvedl pro britský Top Gear.

Osmou generaci Volkswagenu Golf uvede automobilka překvapivě se zpožděním, tedy až po autosalonu ve Franfurtu. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Auto Express