Volkswagen GOLF GTI Clubsport 2021: Dvoulitr nabídne řidiči 300 koní s točákem 400 Nm..!

15.10.2020 08:43

Model Golf Mk8 dostane další specifikaci. Vedle GTI a připravované verze R se v příštím roce dostane do prodeje Clubsport, jež bude disponovat dvoulitrovou přeplňovanou motorizací s výkonem 300 koní, což je o 55 k více než u klasického GTI. V případě točivého momentu znamená nárůst znatelných 30 Nm.

Benzinová jednotka předokolky bude spolupracovat pouze se sedmistupňovou převodovkou DSG a elektromechanickým aktivním diferenciálem VAQ. Volkswagen uvádí zrychlení z nuly na stovku za 6 sekund s maximálkou 250 km v hodině.

Výrobce dále zmiňuje přeladěný podvozek, přední nápravu s agresivnější geometrií i výkonnější brzdiče. Řidič ocení vedle jízdních režimů rovněž několik módů tuhosti adaptivních tlumičů včetně jednoho speciálního. Ten je určen pro svezení na Severní smyčce okruhu Nürburgring.

Uvnitř Clubsportu mě upoutaly nově čalouněná sportovní sedadla z perforované kůže, na přání je k dispozici červené prošití. Součást standardní výbavy zahrnuje 10palcový centrální dotykový infotainment s navigací i konektivitou Apple CarPlay / Android Auto. Nechybí zde digitální kokpit, stejně jako 30barevné ambientní osvětlení. Hlavní adaptivní LED světlomety jsou volitelné.

Lehký a agresivní hatchback dostal rovněž další aerodynamické prvky. K dispozici je nový splitter, prodloužené boční prahy, větší zadní křídlo a inovativní difuzor. Jsou zde také osazeny větší oválné koncovky výfuku. Clubsport disponuje 18palcovými koly z lehkých slitin.

Společnost Volkswagen začne přijímat objednávky ve Velké Británii již před koncem letošního roku, přičemž ceny pravděpodobně začnou asi od 37. 000 liber (cca 1.118.000 korun). U nás vám řeknou více prodejci německé značky. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Auto Express