VÍKENDOVÝ MOTORSPORT: WRC Italská rallye 2018, MS Superbiky Brno a F1 v Kanadě (VIDEO)..! AKTUALIZOVÁNO

10.06.2018 17:43

Na čele byl dnes po devatenácti erzetách Sébastien Ogier na Fordu, před druhým Thierrym Neuvillem. Třetí místo si držel s Toyotou Jari-Matti Latvala. Náš Honza Kopecký vedl WRC2 a celkově byl devátý.

"Sobotní odpoledne bylo hodně tvrdé. Ve druhé erzetě po pauze u mechaniků jsme se málem otočili. Ve vyjetých kolejích jsme trefili velký kámen a auto šlo na dvě kola," popisuje Kopecký jeden z kritických momentů.

Řadu posádek trápila technika. Třeba Ogier měl potíže s motorem svého speciálu. Neuvilla zase trápily pneumatiky.

Teprve dvacátá rychlostka rozhodla dramatickou soutěž. Thierry Neuville nakonec o sedm desetin porazil Sébastiena Ogiera a upevnil si vedení v průběžném pořadí světového šampionátu.

Závěrečná Power stage byla rozhodující. Na sedmikilometrovém úseku porazil Ogiera o 1.5 sekundy. Belgičan si tak dojel pro letošní třetí vítězství a devátý triumf v kariéře.

WRC Italská rallye 2018 - MS v automobilových soutěžích:

1. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) 3:29:18.7, 2. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) -0.7, 3. Lappi, Ferm (Fin./Toyota Yaris) -1:56.3, 4. Paddon, Marshall (N. Zél., Brit./Hyundai i20) -2:55.2, 5. Östberg, Eriksen (Nor./Citroën C3) -3:10.9, 6. Breen, Martin (Ir./Citroën C3) -4:31.7, ...9. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia) -13:14.6,...11. Prokop, Tománek (Ford Fiesta) -15:53.4

Průběžné pořad jezdců:
1. Neuville - 149, 2. Ogier - 122, 3. Tänak - 79, 4. Lappi - 70, 5. Sordo - 60, 6. Mikkelsen – 56, ...16. Kopecký – 7 bodů

___________________________________________________________________________________________

Zdroj a foto: Red Bull a Škoda Auto

Světový šampionát superbiků vyhrál v Brně lídr průběžného pořadí Brit Jonathan Rea na Kawasaki a připsal si rekordní 60. vítězství v seriálu. Druhý skončil se ztrátou přes pět sekund Marco Melandri na stroji Ducati. Ital v posledním závodě superbiků na Masarykově okruhu před šesti lety zvítězil v obou jízdách. Náš Ondra Ježek skončil s Yamahou sedmnáctý. Dnes pokračovaly superbiky druhým závodním dnem.

Náš Ondřej Ježek dojel až osmnáctý. V nedělním motocyklovém klání vyhrál na Masarykově okruhu Brit Alex Lowes.

Druhý skončil se ztrátou dvou sekund Nizozemec Michael van der Mark, oba na strojích Yamaha a třetí dojel Brit Chaz Davies na Ducati (viz foto níže).

Níže na snímku Chaz Davies. Přikládám průběžné pořadí mistrovství světa jezdců. Jirka Hyner

Průběžné pořadí jezdců MS:

1. Rea (Brit./Kawasaki) 270, 2. Davies - 205, 3. Van der Mark - 196, 4 Sykes - 179, 5. Melandri - 157, 6. Lowes - 154, ...24. Ježek 2 body

Zdroj a foto: Newspress

Vítěz kvalifikace Sebastian Vettel ovládl s vozem Ferrari jasně závod F1 v Montrealu. Pořadí na špici prakticky kopírovalo výsledky kvalifikace.

Vettela doprovodil na stupních vítězů Valtteri Bottas z týmu Mercedes, třetí projel cílem Max Verstappen na Red Bullu. Čtvrtý skončil Ricciardo a pátý Hamilton. Do čela šampionátu se tak o jeden bod dostal Vettel. Svému týmu ovšem udělal velkou radost, borci z Maranella vyhráli v Kanadě poprvé od roku 2004.

Smutný konec Grand Prix zažili hned během prvního kola dva piloti. Brandon Hartley z Torro Rosso, jenž chtěl předjet Lance Strolla z Williamsu, vše dopadlo hrozivou kolizí a oba odstoupili. Včerejší vítěz vyhrál další podnik F1 průměrnou rychlostí 200.997 km v hodině. Jirka Hyner