VÍKENDOVÝ MOTORSPORT: Velkou cenu ARAGONIE MotoGP 2020 vyhrál Rins na Suzuki, MS Superbiků ovládl Rea na stroji Kawasaki, ME tahačů na Hungaroringu kraloval Lacko s Buggyrou (AKTUALIZOVÁNO)..!

18.10.2020 17:32

Grand Prix Aragonie v královské třídě MotoGP vyhrál Rins na Suzuki. V závěru odolal útoku svého krajana Álexe Márqueze na Hondě. Třetí dojel Joan Mir a jako první jezdec Suzuki se od roku 2000 dostal v nejsilnější kubatuře do vedení šampionátu. Tehdy se to podařilo Kennymu Robertsovi.

Dosavadnímu vedoucímu muži seriálu Fabio Quartararovi se nedařilo. Francouz na motocyklu Yamaza startoval z pole position, ale obsadil až osmnácté místo. V průběžném pořadí klesl na druhou příčku.

Náš Salač skončil v Moto3 po výhře domácího Masii až šestnáctý (oba Honda). Moto dvojkám dominoval Sam Lowes před Italem Eneu Bastianinim. Do konce sezony zbývají čtyři závody. Ten další se jede opět v Aragonii. Jirka

VC Aragonie, závod MS silničních motocyklů:

Moto3: 1. Masiá (Šp./Honda) 37:45.009, 2. D. Binder (JAR/KTM) -0.091, 3. Fernández (Šp./KTM) -0.196, 4. Fenati (It./Husqvarna) -0.327, 5. McPhee (Brit./Honda) -0.368, 6. Alcoba (Šp./Honda) -0.385, ...16. Salač (Honda) -11.172
Průběžné pořadí MS jezdců: 1. Arenas – 144 b., 2. Ogura - 131, 3. Vietti - 126, 4. Arbolino - 115, 5. McPhee - 109, 6. Masiá - 108, ...21. Salač – 20 bodů

Moto2: 1. Lowes (Brit./Kalex) 39:33.202, 2. Bastianini (It./Kalex) -4.195, 3. Martín (Šp./Kalex) -4.340, 4. Dixon (Brit./Kalex) -9.298, 5. Gardner (Rak./Kalex) -14.765, 6. Ramírez (Šp./Kalex) -15.130

Průběžné pořadí MS jezdců: 1. Bastianini – 155 b., 2. Lowes - 153, 3. Marini - 150, 4. Bezzecchi - 130, 5. Martín - 95, 6. Nagašima – 79 bodů

MotoGP: 1. Rins (Šp./Suzuki) 41:54.391, 2. Á. Márquez (Šp./Honda) -0.263, 3. Mir (Šp./Suzuki) -2.644, 4. Viňales (Šp./Yamaha) -2.880, 5. Nakagami (Jap./Honda) -4.570, 6. Morbidelli (It./Yamaha) -4.756

Průběžné pořadí MS jezdců: 1. Mir – 121 b., 2. Quartararo - 115, 3. Viňales - 109, 4. Dovizioso - 106, 5. Nakagami - 92, 6. Morbidelli – 87 bodů

Zdroj a foto: motogp.com

____________________________________________________________________________________________________

Jonathan Rea na stroji Kawasaki se stal pošesté mistrem světa superbiků. Třiatřicetiletý britský jezdec obsadil v předposledním hlavním závodě sezony v Estorilu čtvrté místo a získal tak nedostižný náskok. Jeho největší krajan a soupeř Scott Redding na Ducati podnik nedokončil. Osmidílný seriál dnes na portugalském okruhu finyšuje druhým závodem. Jirka

Závěrečný podnik MS superbiků v Estorilu:

První závod: 1. Razgatlioglu (Tur./Yamaha) 34:13,229, 2. Davies (Brit./Ducati) -3,039, 3. Gerloff (USA/Yamaha) -4,220.

Průběžné pořadí MS: 1. Rea (Brit./Kawasaki) – 353 b., 2. Redding (Brit./Ducati) - 281, 3. Davies – 242 bodů

Evropský šampionát tahačů 2020 se o víkendu přesunul na maďarský Hungaroring. Týmu Buggyra Racing se přitom dařilo. Adam Lacko se svým desátým vítězstvím dostal do čela seriálu. Už během pátečních tréninků zajel celkově nejrychlejší čas. V sobotní kvalifikaci výsledek zopakoval a Buggyrě se v Maďarsku začalo blýskat na lepší časy.

"Zpočátku závodu to nebylo úplně jednoduché, ale nakonec jsem Janiecovi ujel a pak už jsem si až do cíle užíval každou zatáčku,“ radoval se Lacko ze svého jubilejního vítězství v sezoně.

Buggyra nechyběla ani na stupních GoodYear Cupu. "Závodím tu poprvé a hned na mokru, ale musím říct, že jsem si to nesmírně užil. V cíli jsme byli s Faasem opravdu natěsno, nakonec je z toho druhé místo a mám opravdu radost," komentoval Calvet svůj první sobotní závod.

Maďarskou premiéru si odbyla i Aliyyah Koloc. "Strašně to tu klouže, obzvlášť když člověk vyjede mimo stopu, takže jsem se snažila jet co nejčistěji, a hlavně získat co nejvíce zkušeností, nakonec jsem dojela pátá vrámci GoodYear cupu, s čímž jsem spokojená," popsala své sobotní snažení nejmladší závodnice v historii šampionátu.

V neděli zajel Adam Lacko stříbrnou příčku a jediným kdo se před něj dostal byl domácí Norbert Kiss. Ten se také propracoval po včerejšku do čela evropského šampionátu tahačů. Adam klesl na druhé místo a na maďarského jezdce ztrácí 6 bodů. Rozhodovat se bude během listopadového podniku v Misanu. Jirka Hyner

Zdroj a foto: Buggyra Racing