VÍKENDOVÝ MOTORSPORT: Velká cena Španělska vozů F1, WRC Chilská rallye 2019 (VIDEO)..!

12.05.2019 17:50

Mercedes má na svém kontě pátý "double" v řadě. Hamilton se hned po startu dostal před vítěze kvalifikace Bottase. Svého finského kolegu porazil o čtyři sekundy. Velká cena nabídla ve Španělsku taktickou bitvu zastávek v boxech. V konečném pořadí se tak britský pilot s náskokem sedmi bodů dostal na první místo průběžného pořadí.

Třetí místo vybojoval v Barceloně Max Verstappen na voze Red Bull. Za ním se seřadili oba piloti Ferrari Sebastian Vettel a Charles Leclerc. Během závodu si dvakrát na pokyn vedení stáje prohodili pozice při snaze smazat ztrátu Mercedesu.

Za čtrnáct dnů se týmy Formule 1 představí na městském okruhu v monackém Monte Carlu, kde se první Grand Prix jela již v roce 1950. Jirka Hyner

Zdroj a foto: formula1.com a mercedesamgf1.com

_______________________________________________________________________

Estonec Tänak si dnes zajistil své druhé vítězství v sezoně mistrovství světa, když vyhrál Chilskou rallye. Tovární pilot Toyoty ovládl 15 erzet, včetně závěrečné Power Stage. Unikl mu jen úvodní Shakedown, který vybojoval Mikkelsen na voze Hyundai.

Druhý skončil Ogier se speciálem Citroën C3. Třetím v cíli byl jeho krajan, legendární Sébastien Loeb s vozem Hyundai (snímek níže).

Jeden z aspirantů na vítězství v dalším podniku WRC Belgičan Neuville přepálil jeden sobotní horizont a po dramatické havárii doslova sešrotoval svůj soutěžní vůz i20.

Níže se můžeme podívat na dnešního vítěze, aktuální výsledky i průběžné pořadí šampionátu WRC. Jirka Hyner

Zdroj a foto: wrc.com