VÍKENDOVÝ MOTORSPORT: Velká cena Kanady vozů F1 (AKTUALIZOVÁNO + VIDEO)..!

10.06.2019 09:03

Vítěz kvalifikace Sebastian Vettel projel cílem Velké ceny Kanady vozů Formule 1 jako první, ale nevyhrál. Pilot Ferrari byl penalizován pěti sekundami a skončil tak druhý v pořadí za Hamiltonem.

Vettel doslova zuřil a říkal: "Ukradli mi závod!" Britský šampion zase tvrdil, že to není způsob jakým by chtěl vítězit. Po sedmi závodech tak má Hamilton na třetího Vettla náskok 62 bodů. Bottas, který zajel v neděli nejrychlejší kolo závodu skončil čtvrtý a na svého týmového kolegu Hamiltona ztrácí celkově 29 bodů. Průběžně je druhý.

Šampionát formulových jedniček pokračuje 23. června Velkou cenou Francie. Jirka Hyner

GP Kanady F1 2019

Závod: 1. Hamilton (Brit./Mercedes) 1:29:05,403 (prům. rychlost 205,527 km/h), 2. Vettel (Něm./Ferrari) -3,658, 3. Leclerc (Mon./Ferrari) -4,696, 4. Bottas (Fin./Mercedes) -51,043, 5. Verstappen (Niz./Red Bull) -57,655, 6. Ricciardo (Austr./Renault), 7. Hülkenberg (Něm./Renault), 8. Gasly (Fr./Red Bull), 9. Stroll (Kan./Racing Point), 10. Kvjat (Rus./Toro Rosso) všichni -1 kolo

Průběžné pořadí jezdců MS: 1. Hamilton - 162, 2. Bottas - 133, 3. Vettel - 100, 4. Verstappen - 88, 5. Leclerc - 72, 6. Gasly – 36 bodů

Pohár konstruktérů F1: 1. Mercedes - 295, 2. Ferrari - 172, 3. Red Bull - 123, 4. McLaren - 30, 5. Renault - 28, 6. Racing Point -19, 7. Toro Rosso - 17, 8. Haas - 16, 9. Alfa Romeo - 13 bodů

10.6.2019 12:30

Tým Ferrari předložil svůj záměr podat opravný prostředek proti rozhodnutí o potrestání Sebastiana Vettela 5 sekundovým trestem, jenž ho stál vítězství v Grand Prix Kanady. Incident se odehrál během 48 kola závodu a podle Ferrari nemohl jezdec nic jiného udělat. Italský tým má na odvolání a shromáždění podkladů 96 hodin. Vettel byl fanoušky F1 korunován na "Pilota dne." Posuďte sami. Přikládám video incidentu. Jirka Hyner