VÍKENDOVÝ MOTORSPORT: VC vozů F1 Singapur, WRC Turecká rallye, ME tahače Zolder..!

16.09.2018 17:55

Od startu do cíle si udržel na okruhu Marina Bay prvenství vítěz kvalifikace Lewis Hamilton. Na čele šampionátu si navýšil svůj náskok v průběžném pořadí.

Jeho největší soupeř Sebastian Vettel z Ferrari vše pokazil dřívější zastávkou v boxech a volbou špatných pneumatik. Před něj se proto zpět dostal Max Verstappen na voze Red Bull.

Na okruhu v Singapuru zvítězil pilot Mercedesu průměrnou rychlostí 166.644 km za hodinu. Hamilton má na čele MS náskok 40 bodů před Vettlem z Ferrari.

Zdroj a foto: formula1.com

Tovární jezdec Toyoty Estonec Ott Tänak vyhrál Tureckou rallye a po letošním čtvrtém vítězství se posunul na druhé místo v průběžném pořadí MS. Náš Jan Kopecký byl sedmý a stejně jako v předchozích čtyřech letošních startech ovládl kategorii WRC2.

Oba adepti na vítězství Thierry Neuville i Sébastien Ogier nedokončili drsnou druhou etapu. Belgický lídr celkového pořadí Neuville poškodil speciál Hyundai, francouzský obhájce titulu Ogier na Fordu Fiesta havaroval a potíže měl i Andreas Mikkelsen. Do vedení se tak dostal Estonec Ott Tänak s Toyotou (foto výše).

Spousta posádek chytila defekt a trápila se na šotolině s gumama, Honza Kopecký měl problémy i s přední poloosou, ale jeho celkové sedmé místo je naprosto skvělé. Posádka Kopecký – Dresler má našlápnuto k zisku titulu mistra světa WRC2.

Zdroj a foto: wrc.com a Škoda Auto

Tahače jedou v Zolderu. Nedávný host Speedu Adam Lacko dokázal hned v prvním závodě vybojovat bednu, respektive druhé místo. Vyhrál Jochen Hahn.

Druhou jízdu evropského šampionátu pro prasklý brzdový kotouč Lacko nedokončil. I tak navýšil svůj náskok na průběžně třetího Kisse na 29 bodů. Závody dnes pokračovaly druhý dnem. Jirka Hyner

Dnes zaznamenal Adam na belgickém okruhu jedno třetí a sedmé místo. V průběžném hodnocení upevnil své postavení na druhé pozici před aktuálně třetím Albacetem. Oly Janes vyrovnal svůj nejlepší výsledek z Mostu, když dojel dvakrát devátý. V hodnocení týmů si drží Buggyra třetí příčku. Jirka Hyner

Zdroj a foto: Buggyra