VÍKENDOVÝ MOTORSPORT: VC Thajska MotoGP, ME tahačů Jarama a WRC Britská rallye 2019 (VIDEO)..!

06.10.2019 11:59

Marc Márquez (Honda) vyhrál dnešní Velkou cenu Thajska silničních motocyklů a ovládl královskou třídu pro rok 2019. V závěru zdolal těsně Quartarara na Yamaze a stal se ještě před závěrem seriálu po šesté mistrem světa. Na okruhu v Buriamu zvítězil přes páteční těžký pád v tréninku. Karel Abraham na stroji Ducati projel cílem jako devatenáctý a nebodoval.

V nejnižší třídě Moto3 se naopak našim dařilo a jak Filip Salač (jedenáctý), tak Jakub Kornfeil (dvanáctý) přijeli na bodech. Vyhrál Španěl Albert Arenas, před druhým Italem Dalla Portem. Zvýšil tak náskok v čele průběžného pořadí šampionátu. Italský jezdec vede před druhým Canetem o 22 bodů. Španěl mimochodem dnešní závod nedokončil.

Závod Moto2 vyhrál Ital Luca Marini. Celkově však vede šampionát s náskokem 40 bodů dnes pátý Španěl Álex Márquez, mladší bratr šampiona MotoGP Marca. Světový seriál pokračuje 20. října v Montegi GP Japopnska.

Zdroj a foto: motogp.com a Red Bull

Souboj o stříbro v evropském šampionátu tahačů graduje. Adam Lacko opanoval ve Španělsku druhý sobotní závod a neustále tlačí na zatím "stříbrného" Albaceteho.

Lackův týmový parťák Oly Janes si připsal životní úspěch, s předstihem se stal absolutním vítězem Grammer Cupu.

Adam Lacko (foto níže) má s Buggyrou před nedělními závody v Jaramě 240 bodů. Antonio Albacete s Manem je druhý, bodů má 248. Jistým titulem ME se může pochlubit Jochen Hahn s Ivecem. Jeho nedostižných 345 bodů vypovídá o všem.

Zápletka ME je nakonec rozřešena. I přes jasné vítezství ve třetím závodě skončil Adam Lacko v celkovém hodnocení na třetí pozici. Dosáhl tak v šampionátu s novým speciálem Buggyra VK50 prvního výrazného úspěchu.

Oly Janes si prvenství v Grammer Cupu zajistil už během soboty. Tým Buggyra Racing také slaví třetí místo v Poháru konstruktérů. Přikládám video z Jaramy.

Zdroj a foto: Buggyra

Estonec Tänak projel odpoledne cílem Britské rallye ve Walesu jako první. Bylo to pro něj doslova vydřené vítězství. "Byl to dlouhý víkend s dlouhými dny, krátkými nocemi a velkým tlakem. Myslím, že jsme každou etapu jeli na hraně,“ dodává.

Blátivé lesní cesty na severu, déšť a mlha znamenaly, že pilot tovární Toyoty Yaris musel být stále připraven odrazit soupeře o titul Thierry Neuvilla a Sébastiena Ogiera (foto níže). Náš Jan Kopecký skončil celkově až na 18. místě.

Tänakovo páté vítězství z posledních sedmi kol šampionátu WRC bylo zakončeno bonusovým bodem ze závěrečné Power Stage.

Pokud Ott vyhraje předposlední soutěž ve Španělsku koncem tohoto měsíce, stane se poprvé mistrem světa. Jirka Hyner

Zdroj a foto: wrc.com a Red Bull