VÍKENDOVÝ MOTORSPORT: VC Portugalska vozů F1 2020 a MotoGP VC Teruelu 2020 (2xVIDEO)..!

25.10.2020 17:10

Hamilton dnes sesadil Michaela Schumachera z čela historického žebříčku vítězných Velkých cen. Lewis Hamilton totiž ovládl po sobotní kvalifikaci také nedělní Grand Prix Portugalska vozů F1 a zaznamenal rekordní 92. triumf v kariéře, čímž se dostal do čela tabulky jezdců formulových jedniček. Double dnes znamenal jednoznačný úspěch Mercedesu na okruhu v Portimau. Lewisův kolega Valtteri Bottas dojel druhý.

Třetí místo obsadil s monopstem Red Bull Max Verstappen. Rakouský tým může Pohár konstruktérů ovládnout posedmé za sebou a vyrovnat rekord italské stáje Ferrari. Přikládám důležité momenty Velké ceny na videu. Jirka

Zdroj a foto: formula1.com

Náš Filip Salač dojel ve Velké ceně Teruelu třináctý a v kategorii Moto3 letos popáté bodoval. Zvítězil Španěl Jaume Masiá, jenž zopakoval z téhož okruhu první místo v rámci Grand Prix Aragonie. Salačovi patří celkově jednadvacátá příčka. Třídě Moto2 dominoval Sam Lowes. Brit suverénně zvítězil a po třetím triumfu za sebou se dostal do čela pořadí MS.

Královskou kubaturu MotoGP ovládl Ital Morbidelli na Yamaze. Za ním dojeli Španělé Alex Rins a Joan Mir. Joan si tak udržel první místo v průběžném pořadí jezdců. Překvapivý vítěz kvalifikace Takaaki Nakagami se neradoval dlouho, spadl brzy po startu dnešního závodu. Světový šampionát silničních motocyklů pokračuje za čtrnáct dnů dvěma závody ve Valencii. Podívejte se na důležité momenty GP na videu. Jirka Hyner