VÍKENDOVÝ MOTORSPORT: VC Německa MotoGP, ME tahače na Slovakiaringu a Silk Way Rallye 2019..!

07.07.2019 18:24

Během letošní Velké ceny Německa se našim jezdcům dařilo. Jakub Kornfeil skončil na trati v Sachsenringu desátý. Mladíček Filip Salač dojel třináctý a zaznamenal nejlepší výsledek první sezony v Moto3. Body z MotoGP přivezl taky Karel Abraham, jenž skončil patnáctý.

Vítězem Velké ceny Německa se stal z pole position Španěl Marc Marquez a upevnil si vedení ve světovém šampionátu. Moto "dvojkám" dominoval jeho mladší bratr. Moto3 ovládl Ital Lorenzo Dalla Porta a posunul se na první místo ve světovém šampionátu. Třetí v MotoGP skončil kuriozně i s prasklou holenní kostí po nedávném pádu z kola Brit Cal Crutchlow. Další Grand Prix seriálu se jede za měsíc v Brně.

Zdroj a foto: motogp.com a Red Bull

Na Slovakiaringu se Adamu Lackovi vcelku dařilo. Na třetím podniku evropského šampionátu tahačů vybojoval v sobozu dvě třetí místa a v průběžném hodnocení se vrátil zpět do hry o medailové pozice.

Jeho týmový kolega Oly Janes zaznamenal svůj nejlepší výsledek. Vedoucí muž Grammer Cupu dojel sedmý.

Do druhého závodu tak britský pilot odstartoval premiérově z první řady. „Skvělé. Jsem nadšený. Do závodu jsem se kvalifikoval jedenáctým místem, ale dokázal jsem se protlačit dopředu. Start z první řady je velká výzva, uvidíme, jak se s tím poperu," uvedl jezdec týmu Buggyra. Dnes pokračují závody druhým dnem.

Zdroj a foto: Buggyra

Dnes začala maratonská Silk Way Rallye 2019. Na devátém ročníku nechybí motocyklový tovární tým KTM i řada jezdeckých osobností z Dakaru. Například Brit Sam Sunderland (foto níže), Argentinec Luciano Benavides nebo Španělka Laia Sanz.

Na trať dlouhou pět tisíc kilometrů kolem ruského jezera Bajla, přes otevřené Mongolské planiny se zakončením v písečných dunách Číny vyrazil rovněž tovární tým Kamaz.

Se speciálem Toyota Hilux je zde i Katařan All-Attiyah (snímek níže). Rallye "Hedvábná stezka" letos odstartovala v neděli 7. července v Irkutsku a končí 16. července v Dunhuangu. Jirka Hyner