VÍKENDOVÝ MOTORSPORT: VC Kataru MotoGP 2019, WRC Mexická rallye 2019..!

10.03.2019 19:36

Jako jediný z našich jezdců dnes bodoval Jakub Kornfeil. Z kataru si přiváží ve třídě Moto3 6 bodů za desátou příčku. Po startu ze 14. místa se držel většinou v hlavní skupině. Jeho teprve 17-letý týmový kolega Filip Salač (foto níže) nebodoval. Pro první vítězství si v Moto3 dojel Japonec Kaito Toba. V kategorii Moto2 byl nejlepší Ital Baldassarri na stroji Kalex.

Královskou kategorii ovládl Dovizioso. Souboj dvou nejlepších jezdců minulé sezony vyzněl lépe pro Ducati. Márquez (snímek níže) na tovární Hondě prohrál o 23 tisícin sekundy. Třetí místo vybojoval Cal Crutchlow a čtvrté Rins se Suzuki.

Valentino Rossi projel cílem noční Velké ceny jako pátý. Karel Abraham skončil na osmnáctém místě bez bodů. Vítěz Dovizioso se raduje s týmem. Jirka Hyner

VC Kataru v Losailu - MS silničních motocyklů

Moto3: 1. Toba (Jap./Honda) 38:08.887, 2. Dalla Porta (It./Honda) -0.053, 3. Canet (Šp./KTM) -0.174, 4. Ramírez (Šp./Honda) -0,505, 5. Vietti (It./KTM) -0.584, 6. Arenas (Šp./KTM) -0.818, ...10. Kornfeil -0.903, 21. Salač (oba KTM) -31.943
Moto2: 1. Baldassarri (It./Kalex) 39:56.109, 2. Lüthi (Švýc./Kalex) -0.026, 3. Schrötter (Něm./Kalex) -2.123, 4. Gardner (Austr./Kalex) -2.125, 5. Fernández (Šp./Kalex) -2.305, 6. Lowes (Brit./Kalex) -3.334
MotoGP: 1. Dovizioso (It./Ducati) 42:36.902, 2. M. Márquez (Šp./Honda) -0.023, 3. Crutchlow (Brit./Honda) -0.320, 4. Á. Rins (Šp./Suzuki) -0.457, 5. Rossi (It./Yamaha) -0.600, 6. Petrucci (It./Ducati) -2.320, ...18. Abraham (Ducati) -22.972

_____________________________________________________________________________________________
 Zdroj a foto: motogp.com a Red Bull

Světový rallye šampionát pokračoval šotolinovou soutěží v Mexiku. Úvodní diváckou speciálku vyhrál Esapekka Lappi. Pilot Citroënu na 1.14 km dlouhém testu v Guanajuatu porazil druhého Nora Andrease Mikkelsena o jednu desetinu sekundy.

Trojice favoritů Ott Tänak, Thierry Neuville a Francouz Sébastien Ogier erzetu z bezpečnostních důvodů neabsolvovala. Organizátoři totiž připravili pro posádky sto metrů před cílem rampu pro skok, která se ovšem poškodila.

Během páteční etapy se dostal do čela Ogier a poté už nedal nikomu šanci. Dnes jeho náskok vyrázně stahoval Tänak, ale jezdec továrního týmu Citroën to nakonec ustál.

Nedělní televizní Power stage ovládl opět Ogier o 0.025 s před druhým Meekem a získal pět bonusových bodů. Meeke si odvezl čtyři. Thierry Neuville na voze Hyundai i20 tři.

Estonec Tänak překonal v závěru Elfyna Evanse a na prašných horských silnicích si zajistil druhé místo. Udržel tak průběžné vedení v šampionátu WRC. Jirka Hyner

Zdroj a foto: wrc.com