VÍKENDOVÝ MOTORSPORT: VC Japonska vozů F1 a MS superbiků v Argentině 2019..!

13.10.2019 16:41

Vítěz kvalifikace Sebastian Vettel sice získal dnešní pole position, ale po startu zaváhal a v cíli mu na okruhu v Suzuce patří až druhé místo. Úvod Velké ceny byl vůbec hodně divoký.

Krátce po startu vrazil do Maxe Verstappena Charles Leclerc, za což byl penalizován a ze šesté příčky se musel posunout na sedmou. Nizozemec po této kolizi vydržel na trati jen do 16. kola, poté zajel do boxů a závod pro něj skončil. Za mechaniky musel i Leclerc. Boj o umístění na "bedně" se poté odehrával už bez něj. Během posledního kola havaroval Sergio Pérez.

Bottas na Mercedesu pokračoval na čele závodu do 37. kola, poté zajel znovu do boxů a přenechal pozici svému parťákovi Lewisi Hamiltonovi. O šest kol později byl také povolán k mechanikům. Do čela se tak vrátil jeho finský kolega. Ovšem bylo tady i druhé Ferrari Sebastiana Vettla.

Třetí Hamiltonova příčka stačila Mercedesu k šestému vítězství v Poháru konstruktérů za sebou. Stáj tak vyrovnala rekord Ferrari z let 1999 až 2004.

Hamilton může už za dva týdny v Mexiku slavit titul mistra světa. Na druhého Bottase má totiž luxusní náskok 64 bodů. O letošním šampionovi se tak rozhodne jen mezi dvojicí německého týmu. Jirka Hyner

Zdroj a foto: formula1.com

_________________________________________________________________________________________

MS superbiků v argentinském San Juanu 2019:

První jízda: 1. Bautista (Šp./Ducati) 35:38.957, 2. Rea (Brit./Kawasaki) -1.562, 3. Razgatlioglu (Tur./Kawasaki) -3.327

Průběžné pořadí jezdců MS: 1. Rea – 564 bodů, 2. Bautista – 440, 3. Lowes (Brit./Yamaha) - 290 bodů