Víkendový motorsport: Rallye Příbram, IRC San Remo, F1 GP Malajsie...

26.09.2010 12:48

Poslední soutěží vyvrcholil republikový rallye šampionát. V Příbrami byl nejrychlejší o necelou sekundu Jaromír Tarabus na voze Ford Fiesta S2000. Druhé místo Pavla Valouška se Škodou Fabií S2000, stačilo na jeho historicky první titul. Nutno dodat, že jel s podporou továrního týmu Auto Škoda. Třetí skončil Václav Pech s Lancerem EVO IX. Roman Kresta na Peugeotu 207 S2000, závod nedokončil. Konečné pořadí - 1. Valoušek 241, 2. Pech 209, 3. Tarabus 148, 4. Kresta 142.

Foto: BPA

Dva podniky před závěrem IRC, má pilot továrního týmu Škoda Juho Hanninen jisté, že se stal v Itálii absolutním vítězem. Na poslední dvě rallye, Škoda nevyšle kompletní tým, tedy ztráta jedenácti bodů Honzy Kopeckého, se už nedá reálně dohnat. Našemu jezdci soutěž nesedla a celou dobu se nemohl dostat do tempa. IRC Rallye San Remo - 1. Andreucci ( It. Peugeot 207 S2000 ), 2. Hanninen ( Fin. Škoda Fabia S2000 ), 3. Loix ( Belg. Škoda Fabia S2000 )...6. Kopecký ( Škoda Fabia S2000 ).

Foto: www.skoda-auto.cz

Seriál F1 se z Evropy přesunul do Asie. Nedělní GP Malajsie přinesla opravdu spoustu dramatických situací a premiéru Michaela Schumachera pod umělým osvětlením. Vidět okruh a noční metropoli z vrtulníku, je asi opravdový zážitek. Konečně záběry kamer a šikovný režisér, udělal svou práci dobře. Což se nedá říci o pořadatelích v případě Kovalainena. Ten si na cílové rovince v závěru podniku, hasil divoce hořící monopost sám..? Skvěle se v závěru blýsknul Kubica, svou stíhací jízdou se s novými gumami posunul až na sedmou pozici. Veškerým nástrahám včerejší Grand Prix, se vyhnuli tři borci na špici. Vítěz kvalifikace a závodu Alonso, druhý v cíli Vettel a třetí Australan Webber. Tomuhle chlapíkovi, fandím od jeho začátků v týmu Jaguar. Pilot na svém místě. Po druhém restartu se o něj v tlačenici kolem jezdců o kolo zpět, smolně otřel Hamilton a skončil mimo trať. Bohužel. Stupně už tedy máme. Bodoval i čtvrtý Button, pátý Rosberg, šestý Barrichello, sedmý zmíněný Kubica, osmý Hulkenberg, devátý Massa a desátý Sutil. V celkovém pořadí je to pěkné husté. 1. Webber 202 b, 2. Alonso 191 b, 3. Hamilton 182 b.  

Foto: F1NEWS