VÍKENDOVÝ MOTORSPORT: Rallye Hustopeče, 24 hodin Le Mans, MotoGP, Velká cena Kanady F1...

12.06.2011 18:09

Domácí rallye šampionát pokračoval o víkendu v Hustopečích. Zvítězil Jan Kopecký před Romanem Krestou. Oba jeli na vozech Škoda Fabia S2000. Třetím mužem pořadí byl Václav Pech s produkčním Lancerem Evo IX. Pavel Valoušek dostal po defektu pětiminutovou penalizaci a ze závodu odstoupil. Kuriozní je, že defekt chytil v pátek a rozhodnutí pořadatelů se dozvěděl až během soboty. Důvodem penalizace bylo “ohrožení bezpečnosti provozu” – jízda pouze na třech kolech. Vedení týmu tak zvažuje, nepokračovat v českém rallye seriálu. Foto: vaclavpech.cz

V neděli odpoledne skončil legendární podnik 24 hodin v Le Mans. O pár sekund vyhrálo Joest-Audi R18 posádky Fassel / Votterer / Treluyer. O celkové vítězství v nejvyšší kategorii bojují pro nedostatek konkurence pouze Peugeot a Audi. Ve třídě LMP2 dojela posádka Charouz / De Crem / Nakano na pátém bodovaném místě a celkově čtrnáctém. Nebezpečné drama zažil pilot Audi Allan McNish, jeho vůz po kolizi vyletěl mimo trať. Jezdec však vyvázl bez zranění. Na snímku BPA - Jan Charouz v Le Mans.

Během deštivé Velké ceny Británie se našemu Karlu Abrahamovi s Ducati opět dařilo. Sedmé místo v cíli je pro nejmladšího jezdce královské kubatrury Moto GP skvělým výsledkem. Během závodu spadli favorité Spies, Lorenzo i Simoncelli. GP tak ovládl Casey Stoner před druhým Doviziosem, oba jeli Hondu. Třetím na bedně byl Edwards s Yamahou. Rossi dojel včera na Ducati šestý, před Abrahamem. Celkově vede 1. Stoner 116 b, 2. Lorenzo 98 b, 3. Dovizioso 83 b......10. Abraham 33 b. Za 14 dnů seriál pokračuje v Assenu. Foto: karelabraham.com

V kanadském Montrealu vydatně pršelo a podle předpokladu se z Velké ceny vozů formule 1 stalo dlouhé “vodní” drama. Přerušení přišlo pro přemíru vody na trati po 24. kole. To se již řešila kolize Buttona s Hamiltonem, jenž musel s poškozeným monopostem zastavit. Po dlouhém čekání na konec deště a restartu za Sefety Car se závodilo dále. K další vážné kolizi došlo opět mezi Buttonem a tentokráte Alonsem. Pilot Ferrari poté odstoupil. Monopost Renault rozbil také Heidfeld. GP skončila až 4 hodiny po svém startu. Z zvítězství se radoval Jenson Button na voze McLaren. Druhý skončil Sebastian Vettel a třetí Mark Webber, oba na vozech Red Bull. Čtvrtý dojel těsně za Australanem Michael Schumacher na Mercedesu. Na body dosáhl pátý Petrov, šestý Massa, sedmý Kobajaši, osmý Alguersuari, devátý Barrichello a konečně desátý Buemi.