VÍKENDOVÝ MOTORSPORT: Rallye Český Krumlov, WRC Rallye Argentina, GP Monaca F1....

29.05.2011 17:56

Roman Kresta s Fabii S2000 vyhrál další díl mezinárodního českého šampionátu. V deštivé Rallye Český Krumlov zvítězil s náskokem 43 sekund před úřadujícím mistrem republiky Pavlem Valouškem na Peugeotu 207 S2000. Ten ztratil 30 sekund penalizací, za špatný průjezd retardéru na druhém měřeném úseku. Třetím na bedně byl Václav Pech s produkčním Lancerem Evo IX. Čtvrtým závodem pokračuje “Mistrák” v Hustopečích, jede se tam 10. a 11. června.

_______________________________________________________________________________

Světový šampionát WRC v Argentině vyhrál Francouz Loeb. Dlouho vedl jeho stájový kolega Ogier na Citroenu, ale po havárii ztratil na vítěze 26 sekund a celkově skončil třetí. Serveru wrc.com po závodě řekl: ”Dělal jsem, co umím, ale bylo příliš složité to auto řídit.” Pořadí na prvních pěti místech, tedy vypadá následovně: 1. Loeb (Fr./Citroen DS3), 2. Hirvonen (Fin./Ford Fiesta RS), 3. Ogier (Fr./Citroen DS3), 4. Solberg (Nor./Citroen DS3), 5. Ostberg (Nor./Ford Fiesta RS).

Další závod vozů Formule 1 se přesunul do uliček přímořského Monte Carla. Dramatickou Velkou cenu Monaca vyhrál s přehledem pilot Red Bullu Sebastian Vettel, před výborně jedoucím Alonsem na Ferrari. Třetím mužem celkového pořadí se stal Jenson Button na McLarenu. Když už byly karty s body téměř rozdány, dostal smyk Sutil a následovala šest kol před cílem hromadná havárie. Záchranáři nejdéle vyprošťovali z kokpitu Rusa Petrova. Jezdec Renaultu nakonec skončil na vyšetření v nemocnici. A to nebyla zdaleka jediná kolize Grand Prix. Paul di Resta přišel po kontaktu s Buemim o přítlačné křídlo. Odstoupil Timo Glock. V tunelu havaroval Massa a monacký podnik nekokončil ani Schumacher. Vettel vyhrál v Monte Carlu poprvé v historii a vítěznou trofej přebral z rukou monackého knížete. Podívejme se na deset jezdců, kteří si z Monta Carla přivážejí cenné body...