VÍKENDOVÝ MOTORSPORT: Rallye Akropolis, Rallye Krkonoše...

19.06.2011 18:19

V Řecku pokračoval světový seriál WRC. Rallye bohů, jak je tento podnik přezdíván, tentokráte ovládl Sebastian Ogier na Citroenu DS3. Do hodnocení šampionátu si připsal 25 bodů plus tři bonusové za vítězství v závěrečné Power stage. Loeba zde porazil o devět tisícin vteřiny. Druhý dojel Loeb a třetí Hirvonen na Fordu Fiesta RS. Náš Prokop s Fiestou S2000 projel cílem jako patnáctý a v celkovém hodnocení kategorie SWRC je druhý za Hanninenem. WRC - průběžně po sedmi závodech: 1. Loeb 146 b, 2. Hirvonen 129 b, 3. Ogier 124 b. Foto: citroen racing

Třetí podnik českého mistráku ve Sprintrallye vyhrál Pavel Valoušek s Fabií WRC. Druhý byl Semerád na Lanceru Evo IX a třetí německý šampion Kahle s Octavií WRC. Po Rallye Krkonoše se jede od 16. července “Vysočina.” Foto: pavel-valousek.com