VÍKENDOVÝ MOTORSPORT: Rallye Agropa, Rossi se vrací k Yamaze, Semerád přerušuje kariéru...

12.08.2012 18:30

Rallye Agropa, která je součástí Mistrovství České republiky ve sprintrallye vyhrál Kostka s vozem Citroen C4WRC. V sobotu 11. srpna se v Horažďovicích postupně vydalo na trať o celkové délce 80 km více než 110 posádek. Letošní ročník přinesl pro závodníky i diváky několik zásadních změn. V celkem osmi rychlostních zkouškách, jenž vedly na Horažďovicku, Blatensku a Strakonicku, se objevily všechny nové úseky a zůstala jen jedna „erzeta.“ O náročnosti svědčí fakt, že podnik dokončilo jen 84 posádek (11 posádek odstoupilo pro havárii). Prvním mužem v cíli byl Tomáš Kostka se spolujezdcem Zdeňkem Hrůzou (Citroen C4 WRC), před Janem Sýkorou na Mitsubishi Lancer Evo. Třetí místo vybojoval Matthias Kahle na voze Škoda Fabia WRC. Účastníky jednodenních sprintů čeká delší pauza. Další závod Rallye Jeseníky se jede až za měsíc a půl. Teprve dva závěrečné závody budou rozhodovat v boji o titul, protože Kostka zatím nemá nic jisté.

 

 

Výsledky Rallye Agropa: 1. Kostka T. – Hrůza Z. Citroen C4 WRC 43:08.1, 2. Sýkora J. – Škardová M. Mitsubishi Lancer Evo IX R4 +1:10.0, 3. Kahle M. – Doerr C. Škoda Fabia WRC +1:13.4, 4. Dohnal J. – Venclík J. Peugeot 207 S2000 +1:59.6, 5. Bujáček M. – Řiháková P. Mitsubishi Lancer Evo IX +2:11.3, 6. Orsák J. – Šmeidler D. Mitsubishi Lancer Evo IX +2:12.2, 7. Hudec M. – Picka P. Mitsubishi Lancer Evo IX +2:13.6, 8. Tlusťák A. – Škaloud J. Mitsubishi Lancer WRC 05 +2:28.4, 9. Plíhal M. – Stross J. Škoda Octavia WRC +2:34.7, 10. Kopáček jun. V. – Singer T. Subaru Impreza STi +2:40.2

__________________________________________________________________________

Devítinásobný světový šampion Valentino Rossi (viz snímek níže) se na konci sezony po dvou nepodařených letech u italského týmu Ducati vrací do Yamahy. Podepíše zde dvouletý kontrakt. "V červnu jsme dokázali prodloužit smlouvu s Jorgem Lorenzem až do roku 2014, teď můžeme potvrdit, že jsme pro další dva roky získali i Valentina Rossiho," prozradil výkonný ředitel týmu Yamaha Lin Jarvis. V Itálii vysněné spojení italské hvězdy s italskou značkou zatím nepřineslo žádné ovoce. Z dosavadních 26 závodů nevyhrál Rossi ani jeden, pouze dvakrát se dostal na stupně vítězů. Přitom s Yamahou byl čtyřikrát mistrem světa. Španěl Lorenzo vede po deseti závodech šampionát MotoGP s náskokem 23 bodů, Valentino je pouze s jedním umístěním na pódiu osmý. Jeho nástupce u Ducati není prozatím znám, tým ovšem prodloužil smlouvu s Američanem Nickym Haydenem.

      __________________________________________________________________________

Martin Semerád po tragické nehodě na červencové Bohemia rallye přerušuje kariéru (zahynul zde jeho spolujezdec Bohuslav Ceplecha). Za volantem vozu Mitsubishi Lancer Evo jej nahradí Martin Hudec. Dvaadvacetiletý jezdec poděkoval za podporu, které se mu po nehodě dostalo. “Obrovský dík a úctu si zaslouží všichni, kdo se nám snažili při nehodě pomoci. Je to pro nás pro všechny velmi těžké, co se stalo, a budeme se snažit jít dál,” řekl Semerád, kterého podporovala i Ceplechova rodina. Martin havaroval 14. červenence, během třetí RZ Bohemia rallye - narazil s vozem do stromu. Pořadatelé následně šestý podnik mezinárodního mistrovství ČR předčasně ukončili.

__________________________________________________________________________

 Foto: Newspress