VÍKENDOVÝ MOTORSPORT: MotoGP v Thajsku (VIDEO), GP Japonska F1 (2x VIDEO), Britská rallye WRC a ME tahačů Jarama 2018 (VIDEO)..!

07.10.2018 16:21

Divoký závěr a pád během poslední zatáčky ovlivnil Velkou cenu Thajska v kategorii Moto3. Náš Jakub Kornfeil se vyhýbal dvojici jezdců na zemi, přišel o několik pozic a nakonec dojel desátý. Zvítězil Fabio Di Giannantonio.

V Moto2 vyhrál rovněž posedmé v sezoně Francesco Bagnaia a odskočil na rozdíl 28 bodů svému pronásledovateli Miguelu Oliveirovi z Portugalska. Ten dojel třetí. Během pátečních volných tréninků těžce havaroval Lorenzo, jeho stroj Ducati se rozlomil na dvě části.

Královské třídě MotoGP dnes dominoval Marc Marquéz na Hondě. Za ním skončil Dovizioso, Viňales a Rossi. Karel Abraham dojel sedmnáctý.

VC Thajska 2018 – MS silničních motocyklů v Buriramu

Moto3: 1. Di Giannantonio 38:10.789, 2. Dalla Porta (oba It./Honda) -0.135, 3. Foggia (It./KTM) -0.466, 4. Martín (Šp./Honda) -0.980, 5. Rodrigo (Arg./KTM) -1.084, 6. Pérez (Šp./KTM) -1.232, ...10. Kornfeil (KTM) -1.718

Průběžné pořadí MS jezdců: 1. Martín - 204, 2. Bezzecchi - 178, 3. Di Giannantonio - 175, 4. Bastianini - 133, 5. Canet - 118, 6. Dalla Porta - 111, ...8. Kornfeil - 102

Moto2: 1. Bagnaia 39:00.009, 2. Marini (oba It./Kalex) -1.512, 3. Oliveira (Portug./KTM) -1.651, 4. Binder (JAR/KTM) -1.808, 5. Quartararo (Fr./Speed Up) -6.260, 6. Pasini (It./Kalex) -11.784

Průběžné pořadí MS jezdců: 1. Bagnaia - 259, 2. Oliveira - 231, 3. Binder - 157, 4. Baldassarri - 132, 5. Á. Márquez - 126, 6. Mir - 124

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 39:55.722, 2. Dovizioso (It./Ducati) -0.115, 3. M. Viňales (Šp./Yamaha) -0.270, 4. Rossi (It./Yamaha) -1.564, 5. Zarco (Fr./Yamaha) -2.747, 6. Rins (Šp./Suzuki) -3.023, ...17. Abraham (ČR/Ducati) -32.507

Průběžné pořadí MS jezdců: 1. M. Márquez - 271, 2. Dovizioso - 194, 3. Rossi - 172, 4. M. Viňales - 146, 5. Lorenzo - 130, 6. Crutchlow - 128, ...23. Abraham 5

__________________________________________________________________________

Zdroj a foto: motogp.com a Red Bull

Mercedes přiváží z Velké ceny Japonska double. Závod Formule 1 ovládl Lewis Hamilton před svým kolegou Valteri Bottasem. Jejich největší soupeři z týmu Ferrari fanoušky zklamali.

Räikkönen i Vettel si poškodili monoposty v soubojích s Verstappenem z Red Bullu a závod dokončili na 5. a 6. místě. Podívejte se na videu, jak Verstappen "zavřel" Vettela. Těch kolizí dnes bylo povícero. Během šestého kola najel Leclerc zezadu na Magnussena.

V závěru závodu přišel na řadu virtuální safety car a byl u toho opět Charles Leclerc. Od příštího roku jezdec Ferrari vlétl do únikové zóny, nahlásil technickou závadu a zastavil u trati. Než komisaři monopost odklidili museli piloti zpomalit.  Podívejte se dnešní zajímavé momenty z Japonska na videu. Za 14 dnů se jede v americkém Austinu.

Zdroj a foto: formula1.com a Red Bull

Předposlední závodní den sezony měli včera za sebou piloti evropského šampionátu tahačů. Adam Lacko vybojoval během sobotního dramatického podniku ve Španělsku třetí místo.

A co dnes? K zisku vicemistra Evropy mu v neděli stačilo získat dvanáct bodů. Adamovi se to povedlo a stal se potřetí vicemistrem Evropy. V Jaramě udržel druhé místo před španělským rivalem Antoniem Albacetem. Podivejte se na týmové video Buggyry.

Zdroj a foto: Buggyra

A jak to vypadá mezi wéercéčky? Na čele Britské rallye byl po dnešní 21 erzetě Sébastien Ogier na Fordu Fiesta. Hned za ním jely dvě Toyoty Yaris WRC s Latvalou a Lappim.

Francouzský pilot dotáhl svou jízdu do vítězného konce a popáté vyhrál britskou soutěž. V celkovém pořadí MS se posunul na druhé místo před Otta Tänaka, který ve Walesu odstoupil pro technickou závadu a nebodoval. Lídr šampionátu Neuville dojel pátý. Jirka Hyner

Zdroj a foto: wrc.com