Víkendový motorsport: Moto GP Japonsko, ME tahače Jarama, Rallye de France...

03.10.2010 13:01

Výsledek z říše snů, přiváží z Japonska Karel Abrahám ( FTR ). V kategorii MOTO2 vybojoval třetí místo. Rychlejší byli jen dva Španělé, Simón ( Suter ) a zvítězil Elias na stroji Moriwaki. V nejslabší kubatuře do 125 ccm, dominoval skvělý Márquez ( Derbi ). Náš Jakub Kornfeil pro technické problémy závod nedokončil. Královská kubatura MotoGP, se stala kořistí Australana Casey Stonera na Ducati. Druhý projel v Japonsku cílem Dovizioso na Hondě a třetí Rossi na Yamaze. Dani Pedrosa si během tréninku po pádu zlomil klíční kost a pojede až za 14 dnů Velkou cenu Austrálie.

Evropský šampionát tahačů pokračoval o víkendu v Jaramě. Z vítězství se v první jízdě radoval Bosinger na Renaultu. Ve druhé, zvítězil Hahn na Manu. Adam Lacko se žlutým Manem, dvakrát bodoval na pátém místě. David Vršecký byl jednou šestý a jednou druhý. V neděli David zvítězil ve třetí jízdě, ve čtvrté potom Ostreich. Celkově má Vršecký 226 bodů a skončil pátý. Post "Evropského" šampiona letos bohužel neobhájí. Celkově ME: 1. Albacete 387 b, 2. Bosinger 335 b, 3. Hahn 318 b....7. Lacko 186 b. Vítězem ME tahačů pro rok 2010 se stal Španěl Antonio Albacete.

Foto: BPA

Konečné výsledky Rallye de France 2010, která se jela v rámci WRC.....Dnes byla z bezpečnostních důvodů zrušena rychlostní erzeta, protože se kolem trati tísnilo přes 40 tisíc diváků. Včera havaroval Ogier i Kimi Raikkonen, ten byl mimo trať dokonce dvakrát a ztratil asi 35 minut při vyprošťování vozu. Závod byl v sobotu dokonce přerušen , kvůli opilým fanouškům na trati. Po dvou etapách byl Martin Prokop s vozem Ford Fiesta S2000, v kategorii S-WRC na šestém místě. Pozici si udržel až do cíle. Zvítězil Loeb před druhým Sordo a třetím Solbergem. Všechni jeli s vozy Citroen C4. Loeb si vitězstvím zajistil v pořadí sedmý titul mistra světa v rallye. Na piloty WRC čekají ještě dva podniky, španělský a britský.

Foto: BPA