VÍKENDOVÝ MOTORSPORT: ME tahačů na Hungaroringu 2021, Lacko stál 3x na bedně (VIDEO), motocyklový jezdec Oliver König bodoval v Misanu (VIDEO)..!

13.06.2021 18:04

Adam Lacko vstoupil do nové sezony tahačů třetím místem. Na maďarském okruhu se včera odjela jen jedna ze dvou plánovaných jízd, druhá byla zrušena po nehodě německého jezdce Steffena Faasa.

Jednička týmu Buggyra Racing byla v kvalifikaci čtvrtá, v hlavním závodě se Lacko s trochou štěstí dostal na pódium. Porazili ho jen Sascha Lenz a Jochen Hahn.

"Byl to první závod, ale hned dramatický. V prvním kole jsem se dokázal posunout na třetí místo před Jochena, se kterým jsme trochu bojovali a odletěla mi bočnice. Později jsem ale měl problémy s brzdami a bohužel mě opět předjel," komentoval dění Adam.

K posunu na stupně vítězů a zisku prvního poháru sezony mu pomohly technické problémy domácí hvězdy Norberta Kisse, jenž startoval do závodu z prvního místa.

Druhý jezdec roudnického týmu Téo Calvet z Francie byl devátý, Aliyyah Koloc jedenáctá. V Promoters Cupu obsadili třetí a páté místo.

Druhou sobotní jízdu předčasně ukončila Faasova nehoda. Německý pilot prorazil svodidla a skončil mimo trať.

"Je to velká škoda, protože jsem se hned po startu propletl z šestého místa na druhé a vedle mě byl třetí Téo (Calvet), za námi byla i Aliyyah (Kolocová). Start byl perfektní. My jsme odjeli, ale pak se tam ve druhé zatáčce stala velká bouračka," říká Lacko. Pořadatelé se snažili svodidla opravit, ale v daném čase se jim to nepodařilo. Z bezpečnostních důvodů se včerejší závod už neopakoval.

V obou dnešních jízdách vybojoval Adam Lacko třetí místo. Podívejte se na video report z Maďarska. Jirka Hyner

 

Mistrovství Evropy tahačů na Hungaroringu 2021

1. jízda:

1. Lenz (Něm./MAN) 25:50.522

2. Hahn (Něm./Iveco) -9.917

3. Lacko (Buggyra) -10.783

...11. A. Koloc (Buggyra) -51.693

2. jízda byla po havárii přerušena

 

 Zdroj a foto: Adam Lacko

 

Čtyři závody trvalo, než náš motocyklový jezdec Oliver König skončil na bodované pozici. V italském Misanu dnes dojel na parádním osmém místě 2.5 sekundy za vítěznou Španělkou Anou Carrasco. Díky prvním letošním bodům se posunul v celkovém pořadí šampionátu Supersport 300 v rámci MS superbiků na dvacátou příčku.

"Moje pocity jsou nádherné. Po dvou letech jsem se vrátil do top 10. Teď chci dosáhnout na ještě lepší výsledky," uvedl člen týmu Movisio.

Závod v provincii Rimini výrazně ovlivnily pády. Ze čtyřiceti jezdců projelo cílem jen dvaadvacet. Na start nastupoval Oliver z dvanácté řady a měl jasný plán. Chtěl se dotáhnout na vedoucí skupinku a udržet se v ní. Nakonec strategii splnil a veze potřebné body. Königa čeká příští měsíc závod v Nizozemsku a pak počátkem srpna závod na okruhu v Mostě. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Tým Movisio