VÍKENDOVÝ MOTORSPORT: ME Tahače v Mostě a Velká cena Belgie vozů Formule 1 2019 (VIDEO)..!

01.09.2019 21:43

Sedmadvacátý ročník Czech Truck Prix skončil pro naše barvy úspěšně tak napůl. Za slunečného počasí odstartoval v sobotu na mosteckém autodromu. Adam Lacko dojel první den na domácí půdě dvakrát na bedně, tedy druhý a třetí. Ztrátu na druhého Albaceteho stáhnul na pouhé čtyři body. Jeho britský týmový kolega z Buggyry Oly Janes navýšil vedení v Grammer Cupu.

Oba nedělní závody byly nakonec po několika nesmyslných rozhodnutích jury zrušeny, bez nároku na body. Adam Lacko tak dnes nedostal šanci předvést se před skvělým domácím publikem, které ani prudký déšť neodradil a zůstalo na okruhu až do konečného verdiktu.

Průběžně vede Jochen Hahn na Ivecu, má 224 bodů. Druhý Antonio Albacete s Manem jich má 149. Po dnešku je Adam Lacko s Buggyrou třetí. Nasbíral celkem 145 bodů.

Zdroj a foto: Buggyra

Vítěz kvalifikace monacký pilot Ferrari Leclerc nedal během belgické GP F1 prakticky nikomu šanci. Ve Spa-Francorchamps přitom vyhrál své třetí pole position. V závěru se na něj dotahoval Lewis Hamilton na Mercedesu. Ještě čtyři kola před cílem vedl o čtyři sekundy, nakonec vyhrál jen o necelou vteřinu.

Charles Leclerc si připsal první vítězství v seriálu F1. Na druhém místě skončil vedoucí muž průběžného pořadí Lewis Hamilton. Třetí dojel Hamiltonův parťák Bottas.

Monacký pilot, jehož dosavadním maximem bylo druhé místo z letošního Velké ceny Rakouska, ukázal na pódiu směrem k nebi a životní triumf věnoval svému kamarádovi, se kterým vyrůstal, Francouzi Anthoinemu Hubertovi. Ten na okruhu ve Spa zahynul po sobotní nehodě vozů Formule 2. Pro Charlese bylo proto hodně těžké vychutnat si vítězství. Jirka Hyner