Víkendový motorsport: Kolaps Red Bullu v F1, WRC Rally Catalunya, Sprintrallye Vsetín...

24.10.2010 13:57

Kolaps, přesně tak by se dal označit dnešní výsledek stáje Red Bull ve Velké ceně Koreji. Deštivý závod byl pro množství vody na trati, po třech kolech přerušen. Aby po asi 125 minutách GP pokračovala, ovšem monoposty jen kroužily za Safety Car a to až do 17 kola, tedy do doby než přestalo pršet. Po restartu se oba Red Bully a Ferrari s Alonsem usadily na špici. Pár minut poté, přišla chyba Australana Webbera. Šel pozdě na brzdy a v hodinách se dostal na svodidla. Po odrazu smetl Rosberga, který mu už nemohl vyhnout. Avizovaná show H.Tielkeho, architekta okruhu pokračovala! Po 24 kolech má kolizi Senna a Lucas di Grassi. Monopost rozbil S.Buemi a T.Glock. Ve svodidlech končí Rus Petrov na Renaultu. Po čtyřicetišesti kolech přichází smutný okamžik Red Bullu. Vedoucímu muži S.Vettelovi, se rozpadá jeho motor Renault a začíná hořet vůz. Německý pilot, si tak vyzkoušel svou hasičskou dovednost. Po dalších pár minutách dojezdil  "Hrdina" korejských prokluzů, smyků a hodin Adrian Sutil! Do cíle se nedostalo celkem 9 jezdců! V atraktivním závodě se radoval z vítězství Alonso, před druhým Hamiltonem a třetím Massou. Letošní nejlepší umístění zajel čtvrtý Michael Schumacher. Na body ještě dosáhl pátý Kubica. Dále šestý Liuzzi, sedmý Barrichello, osmý Kobajaši, devátý Heidfeld a jako poslední, dnes příváží jeden bod za desáté místo Hulkenberg. Takhle vypadá špice celkového hodnocení jezdců po GP v Koreji:

1. Alonso - 231b ( Ferrari ), 2. Webber - 220b ( Red Bull ), 3. Hamilton - 210b ( McLaren ), 4. Vettel - 206b ( Red Bull ), 5. Button - 189b ( McLaren )....

V týmech se rozhodne mezi trojicí: 1. Red Bull - 426b, 2. McLaren - 391b, 3. Ferrari - 374b.

Foto: redakce

Španělskou rallye, vyhrál po šesté v řadě Sebasien Loeb. Bylo to jeho 61. vítězství ve světovém šampionátu. Desátý dojel po havárii Sebastien Ogier se ztrátou vice než 17 minut. Pořadí Rally Catalunya:

1. S. Loeb - Citroen C4 WRC,  2. P. Solberg - Citroen C4, 3. D. Sordo - Citroen C4, 4. J. M. Latvala - Ford Focus WRC, 5. M. Hirvonen - Ford Focus...

Foto: redakce

Desátým podnikem vrcholila domácí série Sprintrallye. Ve Vsetíně byl nejrychlejší Melichárek na Mitsubishi Lancer Evo IX, před druhým Polákem Grzybem s Fabii S2000 a třetím Petákem na Peugeotu 207 S2000. V konečném pořadí seriálu skončil za vítězným Romanem Krestou, druhý Odložilík a třetí Peták.