VÍKENDOVÝ MOTORSPORT: Jordánská rallye, IRC Islas Canarias a GP Číny F1...

17.04.2011 17:43

Další díl světového šampionátu WRC – Jordánskou rallye, vyhrál velmi těsně Ogier na voze Citroen DS3. Druhý skončil finský pilot Latvala na Fordu Fiesta RS, třetí místo patří Loebovi. Šestým nejlepším časem bodoval Raikkonen. Oba jeli s vozy Citroen DS3. Zkrácený, dvoudenní podnik se jel bez české účasti.

Celkové pořadí MS po 4. ze 13. závodů: 1. Loeb 74 b, 2. Hirvonen 72 b, 3. Ogier 69 b....11. Prokop 6 b. Foto: citroen-wrc.com

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Šampionát IRC pokračoval Rallye Islas Canarias. Druhý podnik seriálu vyhrály vozy Škoda Fabia S2000. První místo patří Juho Hanninenovi, druhé Janu Kopeckému. Třetím mužem v pořadí byl na Kanárských ostrovech Neuville s Peugeotem 207 S2000. Další závod IRC se jede 12. až 14. května na Korsice.

Po vítězné kvalifikaci S. Vettela na Velkou cenu Číny to vypadalo na jeho třetí vítězství za sebou, ale přezouvací bitvu pneumatik se štěstím vyhrál Lewis Hamilton s vozem McLaren. Německý pilot se musel po 56. kolech okruhu v Šanghaji spokojit  s druhým místem. Absolutorium zaslouží jeho stájový kolega M. Webber, dokázal se z 18. místa na startu probít až na bednu, a skončil tak třetí. Překvapením jsou výkony obou vozů Mercedes. Rosberg bodoval na pátém a Schummi na osmém místě. Naopak zklamáním je šesté a sedmé místo Massy a Alonsa na Ferrari. V tabulce je desítka bodovaných jezdců GP v Číně.