VÍKENDOVÝ MOTORSPORT: IRC Rallye Korzika, rallyesprint Kopná, MotoGP Le Mans, Red Bull Ring...

15.05.2011 15:49

Na ostrově Korsika pokračoval seriál IRC. Během třech soutěžních dnů byl nejrychlejší Belgičan Thierry Neuville na Peugeotu 207 S2000 a zvítězil s náskokem 15.5 sekundy, před našim Janem Kopeckým na Fabii. Třetí příčka patří další Škodě pilotované F. Loixem. Smutným okamžikem rallye byla úvodní havárie. Legenda Ari Vatanen se svým synem Maxem v roli předjezdce havaroval a utrpěl zranění krční páteře.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Celkem 116 posádek bojovalo o nejlepší umístění v dalším podniku série jednodenních sprintrallye. Cílem ve Slušovicích projelo pouze 80 posádek. Bohužel odstoupil největší favorit, po třech erzetách vedoucí Pavel Valoušek. Na jeho Fabii WRC odešlo turbo. Vítězem se stal Roman Odložilík, před Antonínem Tlusťákem. Oba jeli na Fabii S2000. Třetím mužem byl na bedně Jaromír Tarabus s Fiatem Abarth Grande Punto S2000.

Na okruhu v Le Mans se jel další závod MotoGP. V kubatuře do 125 ccm náš Jakub Kornefeil nebodoval a dojel na 21. místě. Zvítězil Španel Viňales na Aprilii. V Moto2 dominoval další Španěl Márquez na stroji Suter. Královskou třídu MotoGp ovládl Australan Casey Stoner, před Doviziozem. Oba jeli Hondu. Třetím místem potěšil fandy Ducati Valentino Rossi. Simoncelli si po pádu zlomil klíční kost. Náš Karel Abraham na Ducati bodoval na Velké ceně Francie jako desátý a je celkově s 18 body na třináctém místě. Foto: karelabraham.com

Během soboty byl otevřen někdější rakouský okuh známý ze seriálu jedniček A1 Ring. Po rekonstrukci majitelem Red Bull Dietrichem Mateschitzem byl slavnostně dán do provozu. Na trati si zazávodily takové hvězdy jako Gerhard Berger, Niki Lauda nebo Mark Webber. V monopostu F1 se představil Sebastian Vettel. Od uplynulého víkendu má tedy Evropa okruh nazvaný Red Bull Ring.