Víkendový motorsport : IRC Rallye a MOTO GP...

18.07.2010 21:21

Na portugalských Azorských ostrovech pokračoval seriál IRC. Zvítězil domácí Bruno Magalhaes, druhý byl Kris Meeke. Oba jeli s vozy Peugeot 207 S2000. Třetí stál na bedně Fin Juho Hanninen s Fabii S2000. Jan Kopecký havaroval 4 km před cílem závěrečné erzety pro špatnou viditelnost ( oblaka prachu ). Celkově vede rallye sérii IRC Hanninen před Kopeckým.

Na rallye Vysočina oslavil své vítězství Orsák s vozem MItsubishi Lancer Evo IX. , druhé místo vybojoval Štěpánek na Octavii WRC, třetí dojel v Telči Peták s Peugeotem 207 S2000. 

Po zranění si nemohl Valentino Rossi přát lepší vstup do MOTO GP. Až těsně před cílem, jej na třetí pozici předjel Casey Stoner na Ducati. Druhý bodoval na Velké ceně Německa jeho týmový kolega na Yamaze Lorenzo. Vyhrál  Pedrosa s Hondou. V MOTO 2 se představil v dobrém světle Karel Abrahám, páté místo je rozhodně slušným výsledkem. Lukáš Pešek spadl během prvního kola. Zvítězil Elias na Moriwaki. Nejslabší kubaturu do 125 kubíků ovládl Márquez na stroji Derbi. V každém případě si zaslouží Rossiho vůle a výkon můj obdiv ! Jirka Hyner