VÍKENDOVÝ MOTORSPORT: GP Maďarska F1, Finská Rallye, ME Trucky Smolensk, Lamborghini ST ve SPA...

31.07.2011 17:22

Jenson Button vyhrál Velkou cenu Maďarska vozů formule 1. Britský pilot McLarenu se na Hungaroringu nejlépe vypořádal s proměnlivými podmínkami divokého závodu a připsal si své druhé letošní vítězství. Vedení v seriálu si druhým místem pojistil Sebastian Vettel na Red Bullu. Třetí místo vybojoval Fernando Alonso na Ferrari. Pro Buttona to byl dokonce jubilejní "dvoustý" start v kariéře. Prvního triumfu se navíc dočkal před pěti lety právě v Maďarsku. Oba Mercedesy pilotované Rosbergem a Schumacherm to skvěle rozjely, ale cíl viděl pouze Nico.  Zde je bodovaná desítka jezdců a průběžné pořadí jezdců po GP v Maďarsku.

32

Mistr světa Sébastien Loeb na Citroënu vyhrál Finskou rallye o osm sekund před domácím obhájcem prvenství Jarim-Mattim Latvalou na Fordu. Třetí příčku vybojoval ve Finsku Ogier, také na Citroenu. Francouzský lídr světového šampionátu vstupoval do každého soutěžního dne na vedoucí pozici. Náš Semerád s Lancerem Evo IX havaroval a Martin Prokop skončil celkově dvanáctý. Loeb vyhrál i s desetisekundovou penalizací, kterou inkasoval v pátek za pozdní start do zkoušky. Kategorii SWRC vede finský tovární jezdec Škody - Juho Hanninen na Fabii S2000 s 86 body. Náš Prokop je s Fordem Fiesta S2000 druhý. Celkem již získal 68 bodů.

Průběžné pořadí WRC: 1. Loeb 171 b, 2. Hirvonen 144 b, 3. Ogier 140 b, 4. Latvala 96 b.....14. Prokop 6 b.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

David Vršecký i Adam Lacko opět stanuli na stupních vítězů. V šestém podniku mistrovství Evropy tahačů v ruském Smolensku se svou Buggyrou David získal body za druhé, třetí a dvakrát za čvrté místo. Celkově se posunul na pátou příčku za našeho dalšího jezdce Adama Lacka s Renaultem. Adam získal druhé místo a příváží si z Ruska rovněž jedno cenné vítězství. Za druhé místo získal body také Davidův týmový kolega Brit Chis Levett. Z vítězství se radoval Španěl Albacete a Hahn na Manu, německý pilot Ostreich a zmíněný Lacko s Renaultem. Foto: buggyra.com

Průběžné pořadí ME: 1. Hahn 287 b, 2. Albacete 222 b, 3. Ostreich 176 b, 4. Lacko 170 b, 5. Vršecký 167 b.

Seriál Blancpain Lamborghini Super Trofeo, které se tentokrát uskutečnil na okruhu Spa-Francorchamps. V Belgii si český tým dojel pro dva triumfy a jedno druhé místo. Gravity-Charouz Racing se zásluhou těchto výsledků vyhoupl na druhé místo v hodnocení týmů.

Nejradostněji belgické Spa-Francorchamps opouštěli Erik Janiš s Jakubem Knollem, kteří si na svoje konto připsali dvě vítězství. V první páteční jízdě se však ještě stupňů vítězů nedočkali, jelikož je potkal defekt pneumatiky, který znamenal osmé místo v cíli. O poznání lépe probíhal pro české piloty druhý závod, ve kterém v úvodu skvěle zaúřadoval Erik Janiš, jenž po startu z osmého místa předával svůj vůz na první pozici. Jakub Knoll se posléze vyvaroval jakýchkoliv chyb a proťal pomyslnou cílovou pásku jako první. Obdobný scénář se opakoval i v sobotu. Z pole position startující Erik Janiš si na mokré dráze rychle vybudoval náskok, který poté Jakub Knoll udržel až do cíle. Můj návrat do seriálu Lamborghini ST byl opravdu úspěšný. V prvním závodě jsme sice měli smůlu s defektem kola, ale poté už to bylo mnohem lepší, když jsme získali dvě vítězství. Snažil jsem se pokaždé vydobýt co nejlepší pozici pro mého kolegu, což se mi povedlo. Jakub jak ve druhém, tak ve třetím závodě odvedl dobrou práci a dovezl vůz do cíle na první pozici. Moc rád bych poděkoval týmu, který připravil výborné auto a také mému bratrovi Jarkovi, jenž se na těchto výsledcích podílel jakožto koordinátor týmu,“ řekl ve Spa-Francorchamps Erik Janiš. Výsledky snad ani nemohly být lepší. Hlavní podíl na nich má můj spolujezdec Erik, jenž ve Spa předváděl naprosto neuvěřitelné výkony. Také bych chtěl poděkovat všem členům týmu Gravity-Charouz Racing za bezvadnou přípravu auta,“ dodal Jakub Knoll. Zdroj: BPA, Foto: Lamborghini