VÍKENDOVÝ MOTORSPORT: GP Katalánsko, IRC Ukrajina, ME Albacete...

05.06.2011 19:21

V pátečním tréninku na Velkou cenu Katalánska si Colin Edwards po pádu zlomil klíční kost. V sobotní kvalifikace královské kubatury MOTO GP upadl i náš Karel Abrahám a zranil si ruku. Pod injekcí však do nedělního závodu nastoupil a vybojoval po skvělém výkonu se svou Ducati desáté místo. Zvítězil Casey Stoner na Hondě, před druhým Lorenzem a třetím Spiesem, oba jeli Yamahu. Kategorii MOTO2 ovládl Brandl na stroji Kalex. Ve třídě do 125 ccm byl nejrychlejší Terol na Aprílii. Náš Jakub Kornfeil dosáhl na body díky desátému místu. Foto: karelabraham.com

Šampionát IRC pokračoval na Ukrajině. Vítězem se stal finský pilot Juho Hanninen na voze Škoda Fabia S2000. Druhým v pořadí byl Francouz Bouffier na Peugeotu 207 S2000. Třetí místo patřilo našemu Janu Kopeckému také na Fabii. 17. až 19. června se jede řecká Rallye Acropolis. Průběžné pořadí: 1. Hanninen 58 b, 2. Kopecký 55 b, 3. Bouffier 49 b. Foto: Škoda Motorsport

Evropský šampionát tahačů pokračoval o víkendu v Albacete. Adam Lacko na Renaultu stál třikrát na bedně. Dvě třetí místa a jedno druhé si zaslouží velké uznání. Celkově se posunul na čtvrtou příčku. Ve Španělsku bojoval také tým Buggyra. David Vršecký byl jednou druhý a dvakrát pátý. Celkem si náš dvojnásobný mistr Evropy přivezl 31 bodů. Za dva týdny jedou trucky ve francouzském Nogaru. Průběžné pořadí: 1. Hahn 146 b, 2. Albacete 111 b, 3. Ostreich 103 b, 4. Lacko 79 b....6. Vršecký 69 b. Foto: buggyra.com